Naršymo kelias

Europos mobiliųjų telefonų gamintojai sutinka padėti diegti pagalbos iškvietos sistemą „eCall“.

Judriojo ryšio telekomunikacijų bendrovės įsipareigojo remti ES kampaniją, kuria skatinama naujuose automobiliuose įrengti įtaisus, kurie įvykus avarijai automatiškai išsiųstų pagalbos prašymą.

Šimtams bendrovių atstovaujančios GSM asociacijos pritarimas yra svarbus žingsnis, padėsiantis diegti „eCall“ English. Kad sistema galėtų veikti, turi įdėti pastangų telekomunikacijų sektoriaus atstovai, automobilių gamintojai ir pagalbos tarnybos.

Už telekomunikacijas atsakinga ES Komisijos narė Viviane Reding viliasi, kad per rugsėjo 9 d. ceremoniją pasirašytas pasižadėjimas paskatins ES šalis greičiau diegti sistemą „eCall“ . Kol kas ši sistema nėra privaloma, tačiau Europos Komisija ketina padaryti ją privalomą, jei iki metų pabaigos nebus padaryta pažangos.

Sistema turėjo pradėti veikti šių metų rudenį, tačiau praėjus ketveriems metams nuo projekto pradžios „eCall“ vis dar neveikia nė vienoje ES šalyje.

Tikimasi, kad įdiegus šią sistemą kasmet Europos Sąjungoje būtų išvengiama apie 2 500 žūčių, o sunkių sužalojimų būtų bent 10 % mažiau. Šie įtaisai būtų įrengiami tik naujuose automobiliuose. ES nereikalauja, kad jie būtų montuojami į jau eksploatuojamus automobilius.

Kelioms šalims susirūpinimą kelia išlaidos – maždaug 100 EUR už automobilį. Kitose lėtai vyksta pagalbos centrų modernizavimas ir skambučius tvarkančių darbuotojų rengimas.

Užregistravęs stiprų smūgį „eCall“ įtaisas automatiškai surenka Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir praneša pagalbos tarnybos darbuotojams apytikrę automobilio buvimo vietą. Surinkti numerį galima ir spaudžiant mygtuką.

Abiem atvejais duomenys perduodami ne tik automatiškai, bet ir naudojantis balso ryšiu tarp automobilio ir pagalbos centro. Taip vairuotojas ir keleiviai, jei yra pajėgūs atsakyti į klausimus, gali suteikti daugiau informacijos apie avariją.

 

Daugiau apie „eCall“ English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos