Navigatsioonitee

Liiklusõnnetuste häiresüsteem eCall – Euroopa mobiilsidefirmad on nõus aitama.

Mobiilsidefirmad on lubanud toetada ELi algatust varustada uued autod seadmega, mis võimaldaks automaatset hädaabikõnet õnnetuse korral.

Sadu mobiilsidefirmasid esindava ülemaailmse ühenduse GSM Association toetusavaldus tähendab projekti eCall English osas suurt sammu edasi. Süsteemi rakendamine nõuab telekommunikatsioonitööstuse, autotootjate ja hädaabiteenistuste osalust.

Infoühiskonna ja meedia volinik Viviane Reding loodab, et 9. septembril allkirjastatud lubadus julgustab ELi liikmesriike hädaabisüsteemi eCall kiiremini kasutusele võtma. Praegu on süsteem vabatahtlik, kuid kui aasta lõpuks edusamme ei tehta, kaalub komisjon selle muutmist kohustuslikuks.

Süsteemi käivitamine oli kavandatud käesoleva aasta sügiseks, kuid neli aastat pärast projekti algust, ei toimi eCall endiselt üheski ELi riigis.

Süsteemi abil säästetaks Euroopas igal aastal eeldatavasti 2 500 inimelu ning raskete vigastuste arv väheneks 10 % võrra. Algatus hõlmab üksnes uusi autosid. EL ei nõua seadme paigaldamist vanadesse autodesse.

Mitmed riigid on väljendanud muret seoses asjaomaste seadmete paigaldamisest tulenevate kuludega, mis on hinnanguliselt 100 eurot auto kohta. Teised on olnud aeglased oma häirekeskuste uuendamisel ning vajalike päästetöötajate koolitamisel.

Tugeva kokkupõrke korral valib eCall-seade automaatselt Euroopa hädaabinumbri 112 ning teavitab päästetöötajaid auto asukohast. Kõne saab võtta ka ise nupule vajutades.

Mõlemal juhul luuakse auto ja päästekeskuse vahel lisaks automaatsele andmesidele ka häälühendus. Nii on juhil ja kaasreisijatel, kes on võimelised küsimustele vastama, võimalik anda õnnetuse kohta lisateavet.

 

eCall – lisateave English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad