Naršymo kelias

Moksliniai tyrimai bendromis jėgomis - 13/07/2009

Laboratorijoje dirbanti moteris © EB

Naujosiomis viešojo ir privačiojo sektorių partnerystėmis bus skatinami moksliniai tyrimai, kurie, kaip jau seniai žinoma, yra ekonomikos plėtros stimulas.

Šiandien moksliniams tyrimams ir plėtrai skirtos lėšos užtikrins didesnį Europos konkurencingumą rytoj. Tai argumentas, kuriuo remdamasi ES skatina mokslinių tyrimų ir plėtros investicijas, siekdama išjudinti Europos ekonomiką iš dabartinės duobės.

Tai padaryti turėtų padėti trys naujos viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės (VPSP) English. Pusę šių partnerysčių biudžeto skirs ES, kitą pusę – pramonės sektorius, o iš šių lėšų bus finansuojamos gamybos sektoriaus „ateities gamyklų“, statybų sektoriaus „energiją tausojančių pastatų“ ir automobilių gamybos sektoriaus „ekologiškų automobilių“ iniciatyvos.

Šie sektoriai pasirinkti todėl, kad jie labiausiai nukentėjo nuo krizės. Dėl mokslinių tyrimų ir plėtros veiklos juose gali būti sukurta naujų ekologiškų technologijų, padėsiančių ekonomiką padaryti tvaresnę. Visų trijų partnerysčių mokslinių tyrimų ir plėtros veiklai skirtas biudžetas bus 3,2 mlrd. eurų.

Bendradarbiavimas su ES įmonėms naudingas tuo, kad jos gali veikti sprendimus dėl strateginių mokslinių tyrimų prioritetų. Keliems metams nustatomas fiksuotas biudžetas užtikrina tęstinumą, todėl įmonės gali kurti ilgalaikius investicijų planus. Pasidalijus išlaidas su privačiuoju sektoriumi Europos Sąjungai tampa įmanoma vykdyti brangius tyrimų projektus.

Š. m. liepos 30 d. Europos Komisija paskelbs kvietimą teikti kiekvienos srities partnerystės individualių projektų pasiūlymus. VPSP informacinės dienos English renginiuose liepos 13 d. tikimasi sulaukti apie 750 svečių. Ši diena rengiama siekiant kuo daugiau mokslo bendruomenės narių informuoti apie VPSP teikiamas galimybes.

Daugiau informacijos apie ES mokslinius tyrimus

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos