Navigācijas ceļš

Eiropas zinātnieki šodien un rītdien - 26/09/2008

Zem lupas redzams liliputs zinātnieks, kas raugās mikroskopā

Zinātnieku naktī zinātniekiem ir iespēja paskaidrot, kas notiek aiz laboratorijas durvīm.

Esi vēlējies iedziļināties alus darīšanas procesā? Tev gribētos ielūkoties atomreaktora iekšienē? Atbildes uz šīm un daudzām citām mīklām noskaidros 26. septembrī, kad visā Eiropā zinātnieki iznāks no savām laboratorijām, lai atzīmētu ceturto Eiropas Zinātnieku nakti English .

Šogad ap 200 pilsētu 27 valstīs atvērs savu laboratoriju, muzeju, augstskolu un pētniecības centru durvis.

Austrijas pilsētā Lincā Deutsch pētnieki skaidros, kā tehnoloģija var atvieglot ikdienas dzīvi invalīdiem, demonstrēs mūsu reakciju uz statusa simboliem un dažādiem cilvēka uzvedības veidiem. Savukārt Itālijas pilsētā Milānā Englishitaliano zinātnieki ilustrēs, kāda futbolam ir saistība ar matemātiku, un skaidros, kā organisms spēj atjaunot sevi, bet pētnieki Čehijas pilsētā Plzeņā čeština apmeklētājiem rādīs, kā darīt alu un kā nogrima Titāniks.

Tikmēr jauni un daudzsološi zinātnieki par saviem sasniegumiem plūc laurus ES Jauno zinātnieku konkursā English . Žūrija vērtēja 87 projektus, ko iesnieguši 14—21 gadu veci skolēni un studenti no 39 valstīm. Galvenās balvas English saņēma trīs studenti – no Polijas, Slovākijas un Lielbritānijas – par darbiem fizikā un ģeoloģijā. Katrs saņēma pa 7000 eiro.

Piemēram, slovāks Martins Tkāčs savu balvu nopelnīja par pētījumu, kā gravitācijas princips var pasargāt no apgāšanās preču vilcienus, kuri ved beramkravu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites