Navigācijas ceļš

Izmēzīsim kibertelpu! - 27/05/2008

Karikatūra ar vīrieti pie datora

Bažas par personas datu drošību, pieaugot tirdzniecībai internetā

Tā kā iepirkšanās tiešsaistē, internetbankas lietošana un sociālo kontaktu dibināšana tīmeklī daudzu dzīvē ir ikdiena, pieaug bailes no kibernoziedzības. ES pēta veidus, kā saglabāt patērētāju uzticību tīmeklim.

Par upuri kļūt var ikviens. Mēs visi esam saņēmuši mēstules un lasījuši par lieliem kiberuzbrukumiem valdībām. Eiropā kibernoziedznieki izmanto aptuveni 6 miljonus datorus, kurus tie "uzlauzuši", lai apkrāptu cilvēkus un izplatītu surogātpastu. Tikai 4% šī pasta faktiski sasniedz mūsu pastkastītes, bet vienīgi tāpēc, ka aizsardzībā pret surogātpastu tiek ieguldītas milzīgas summas.

Lai Eiropas mazie uzņēmumi attīstītos, jāpanāk, lai tie varētu paļauties uz savas informācijas drošību datu sistēmās. Uzņēmumiem, kuri savu preci pārdod vairākās valstīs, vajadzīga droša, moderna tehnoloģija, lai iemantotu klientu uzticību tiešsaistē. Eiropas mazie uzņēmumi nodrošina ap divām trešdaļām darbavietu privātajā sektorā. Ja šie uzņēmumi būs droši un stabili, tāda būs arī ekonomika.

ES apzinās, cik svarīgs jautājums patērētāju drošībā ir vēršanās pret kibernoziedzību DeutschEnglishfrançais. Valstīm jāsadarbojas un jāiegulda gan nauda, gan kompetence. Taču situācija ir sarežģīta, jo aizsardzības līmenis dažādās valstīs joprojām stipri atšķiras.

Eiropas tīklu un informācijas drošības aģentūra English (ENISA) norāda, ka ES dalībvalstīm pasākumi pret kibernoziedzību un krāpšanos ir jāsaskaņo.

Tas, pēc ES aģentūras domām, nav mazsvarīgs uzdevums, jo krāpšanās var izmaksāt 100 miljonus eiro gadā (2006). Eiropa nevar atļauties šai cīņā zaudēt.

Ieteikumi mazajiem uzņēmumiem English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites