Naršymo kelias

Užtikrinti tvarką kibernetinėje erdvėje - 27/05/2008

Kompiuterio vartotojo iliustracija

Vis labiau populiarėjant internetinei prekybai nerimaujama dėl asmens duomenų apsaugos.

Pirkti, tvarkyti banko sąskaitas ir bendrauti internetu daugeliui iš mūsų virto kasdienybe, taigi vis labiau nerimaujama dėl elektroninių nusikaltimų. ES svarsto, kaip išlaikyti vartotojų pasitikėjimą internetu.

Elektroninio nusikaltimo auka gali tapti bet kas. Visi esame gavę e. pašto šlamšto ir skaitę apie žymiausias elektronines atakas prieš vyriausybes. Europoje žmonėms apgaudinėti ir e. pašto šlamštui platinti nusikaltėliai naudoja apie 6 mln. kompiuterių . Iš tikrųjų mūsų e. pašto dėžutes pasiekia tik 4 % e. pašto šlamšto, bet tik todėl, kad apsaugai nuo jo išleidžiama daug pinigų.

Būtina Europos mažųjų įmonių klestėjimo sąlyga yra galėjimas pasikliauti duomenų sistemose laikomos informacijos saugumu. Tarptautine prekyba užsiimančioms bendrovėms reikia patikimų, modernių technologijų, kuriomis būtų galima užtikrinti pirkėjų internetu pasitikėjimą. Apie du trečdaliai privačiojo sektoriaus darbo vietų yra Europos mažosiose įmonėse. Jei įmonės patikimos ir saugios, tokia bus ir ekonomika.

ES pripažįsta, kad norint užtikrinti vartotojų saugumą gyvybiškai svarbu kovoti su elektroniniais nusikaltimais DeutschEnglishfrançais, todėl šalys turi bendradarbiauti, investuoti lėšų ir dalytis patirtimi. Padėtis sudėtinga, nes apsaugos lygis įvairiose šalyse labai skiriasi.

Europos tinklų ir informacijos apsaugos agentūra English (ENISA) pabrėžia, kad ES šalių dar laukia ilga kova su elektroniniais nusikaltimais ir sukčiavimu.

Užduotis, pasak ES agentūros, nelengva, nes sukčiavimas gali atsieiti 100 mln. eurų per metus (2006 m.). Šios kovos Europa pralaimėti negali.

Patarimai mažosioms įmonėms English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos