Navigācijas ceļš

Dalīties mūsu zināšanās par labu uzņēmumiem - 10/04/2008

Zinātniece aplūko asins paraugus

ES piedāvā savām dalībvalstīm kopīgu pieeju, lai palielinātu Eiropas pētniecības rezultātu vērtību.

Eiropas zinātnieki publicē tikpat daudz zinātnisko darbu kā to kolēģi ASV, tomēr viņi krietni atpaliek izgudrojumu, patentu, licenču līgumu un neplānotu pielietojumu ziņā.

Pēc uzņēmējdarbības un rūpniecības komisāra Gintera Ferhoigena domām, universitātēm un citām pētniecības iestādēm ir jāuzlabo savu darbu praktiskā izmantojuma aspekts, lai "zinātniskos pētījumus pārvērstu jaunos produktos un pakalpojumos, kas radīs jaunas nozares un darba vietas".

Eiropas Savienība aicina savus zinātniekus pārvaldīt un dalīties savā intelektuālajā īpašumā DeutschEnglishfrançais, lai veicinātu ieguldījumus un piesaistītu studentus un zinātniekus, neskarot izglītības un pētniecības mērķus.

Eiropas Komisija ierosinājusi kopīgus principus DeutschEnglishfrançais, lai palīdzētu dalībvalstīm saskaņot savus noteikumus pētniecības rezultātu aizsardzībā. Tā pētniecības iestādēm arī piedāvā rīcības kodeksu, kas tām palīdzētu izstrādāt savu politiku šajā jomā.

Eiropas Savienības dalībvalstis nesen paveica lielu darbu, lai sekmētu zināšanu apmaiņu un kopīgu izmantojumu, grozot savus tiesību aktus un ierosinot jaunas pamatnostādnes, bet tās pamatā to darījušas tikai valsts līmenī. Tomēr ES un dalībvalstīm ir jāpieņem kopīga Eiropas līmeņa pieeja, ja tās vēlas pilnā mērā izmantot savu zinātnisko pētījumu ekonomiskās priekšrocības.

Daži Eiropas līmeņa pētījumu piemēri danskDeutschEnglishελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites