Naršymo kelias

Dalytis žiniomis – skatinti verslą - 10/04/2008

Mokslininkė apžiūri kraujo mėginius

ES ragina valstybes nares išnaudoti mokslinių tyrimų rezultatus ir siūlo bendrą planą, kaip tai padaryti.

Europos tyrėjai paskelbia tiek pat straipsnių ir mokslinių darbų, kiek ir jų kolegos amerikiečiai, bet pastariesiems neprilygsta išradimų, patentų, licencijų ir aukštųjų technologijų įmonių skaičiumi.

Universitetai ir kitos mokslinių tyrimų įstaigos turi aktyviau išnaudoti mokslinių tyrimų rezultatus, „kad mokslinių tyrimų rezultatus galėtumėme paversti naujais produktais ir paslaugomis, padedančiomis kurti naujas pramonės šakas ir darbo vietas“, – sakė už įmones ir pramonę atsakingas Komisijos narys Günteris Verheugenas.

ES laikosi nuomonės, kad tyrėjai turi valdyti savo intelektinę nuosavybę DeutschEnglishfrançais ir ja dalytis. Tai neprieštarautų švietimo ir mokslinių tyrimų tikslams, o pritrauktų daugiau investicijų, taip pat studentų bei mokslininkų.

ES Komisija parengė bendrus reguliavimo principus DeutschEnglishfrançais, kad padėtų valstybėms narėms panaikinti mokslinių tyrimų rezultatų apsaugos nuostatų skirtumus. Taip pat siūlomas mokslinių tyrimų organizacijų praktikos kodeksas, kuriuo jos galėtų vadovautis formuodamos politiką.

ES valstybės daug nuveikė skatindamos perduoti žinias ir jomis dalytis – buvo keičiami teisės aktai ir rengiamos naujos gairės – bet dažniausiai veiksmų imtasi tik nacionaliniu lygmeniu. Kad ES galėtų visapusiškai ekonomiškai išnaudoti mokslinius tyrimus reikia veikti ES lygmeniu.

Europos mokslinių tyrimų pavyzdžiai danskDeutschEnglishελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos