Navigatsioonitee

Teadmiste jagamine ettevõtluse stimuleerimiseks - 10/04/2008

Teadlane uurib laua taga vereanalüüse

EL kutsub liikmesriike üles kasutama ära teadusuuringute tulemusi ning teeb ettepaneku ühise lähenemise väljakujundamiseks.

Euroopa teadlased avaldavad sama palju töid, kui nende kolleegid USAs, kuid nad jäävad maha leiutiste, patentide, litsentside müügi ja teadusasutuste baasil tegutsevate ettevõtete rajamise osas.

Ülikoolid ja teised teadusasutused peavad parandama oma uurimistulemuste ellurakendamist, et teadusuuringute tulemusena sünniksid uued tooted ja teenused, mis loovad uusi ettevõtteid ja töökohti, selgitab ettevõtluse ja tööstuse volinik Günter Verheugen.

EL on seisukohal, et teadlased peavad haldama ja jagama oma intellektuaalomandit DeutschEnglishfrançais. See ei ole vastuolus ei hariduslike ega teaduslike eesmärkidega vaid võib meelitada juurde investeeringuid ning pakkuda huvi üliõpilastele ja teadlastele.

Euroopa Komisjon on koostanud ühised regulatiivsed põhimõtted DeutschEnglishfrançais, mis aitavad liikmesriikidel kõrvaldada erinevused teadusuuringute tulemusi kaitsvate eeskirjade vahel. Kõnealuse soovitusega esitatakse teadusasutustele ka tegevusjuhis, mis on neile abiks oma poliitika kujundamisel.

Viimasel ajal on ELi liikmesriigid teinud teadmiste edastamiseks ja jagamiseks palju, sealhulgas teostanud seadusmuudatusi ja koostanud uusi suuniseid, kuid sageli toimub see kõik ainult liikmesriigi tasandil. Selleks, et EL saaks täit kasu oma teadusuuringute tulemustest, on vajalik üleeuroopaline lähenemine.

Näiteid Euroopa teadusuuringutest danskDeutschEnglishελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad