Naršymo kelias

Pagerbti iškiliausi mokslininkai - 12/03/2008

Europos mokslo apdovanojimai

Pagerbti geriausi Europos mokslininkai už novatoriškus mokslinius tyrimus įvairiausiose srityse – nuo tamsiosios energijos ir juodųjų skylių iki T ląstelių naikintojų ir su maistu susijusių patogenų.

Kovo 12 d. Briuselyje apdovanojimų ceremonijoje pirmą kartą vienu metu įteikti trys prestižiškiausi mokslo apdovanojimai English: apdovanojimai už mokslo žinių sklaidą, Marijos Kiuri apdovanojimai ir Dekarto prizai už mokslinius tyrimus.

Už mokslą ir tyrimus atsakingas Komisijos narys Janezas Potočnikas, pasakė, kad šių apdovanojimų laimėtojai yra „tai, kas Europoje yra geriausia“, ir kad apdovanojimais pagerbiama kompetencija, atvirumas ir kūrybiškumas.

Apdovanojimai už mokslo žinių sklaidą English

Trys apdovanojimai (kiekvienas jų – 60 000 eurų vertės) įteikti už projektus, kuriais skatinamas visuomenės domėjimasis moksliniais tyrimais ir populiarinamas mokslas. Metų apdovanojimas už mokslo žinių sklaidą atiteko Žanui Pjerui Liuminė Englishespañolfrançais (Jean-Pierre Luminet), geriausio rašytojo prizas – Delfinai Grinberg (Išradimų muziejus français), o Peteris Leonardas ir Andrew Cohenas apdovanoti už geriausią dokumentinį filmą „Didžioji mūsų visatos dalis neištirta English“ BBC programai „Horizon English“ apie paslaptingą tamsiąją medžiagą ir tamsiąją energiją, kuri, mokslininkų manymu, sudaro 69 % mūsų visatos.

Marijos Kiuri apdovanojimai

Šie apdovanojimai yra susiję su Marijos Kiuri programa English ir skiriami už išskirtinius mokslinius laimėjimus.

Po 50 000 eurų gavo penki laureatai: dr. Luisa Corrado (Kembridžo universitetas) už laimės ir turto sąsajų tyrimus, dr.Batu Ermanas (Stambulo Sabanci universitetas) už T ląstelių naikintojų taikymą kovai su vėžiu, dr.Andrea Ferrari (Kembridžo universitetas) už nanovamzdelių ir naujų elektroninių prietaisų tyrimus, prof.Robertas Nicholas (Portsmuto universitetas) už laimėjimus tamsiosios energijos srityje ir dr.Valerie O’Donnell (Kardifo universitetas) už darbą apie laisvuosius radikalus ir uždegimą.

Dekarto prizai už mokslinius tyrimus English

Šie prizai skiriami įvairių šalių mokslininkų grupėms, pasiekusioms bendrų išskirtinių rezultatų bet kurioje mokslo srityje. Trys prizus laimėjusios grupės pasidalijo 1 360 000 eurų. Pirmoji grupė „Virlis“ analizavo, kaip kovoti su infekcija, – atliko bakterijos Listeria tyrimą. Grupė „SynNanoMotors“ sulaukė pripažinimo, nes pagamino vienus iš pirmųjų pasaulyje veikiančių dirbtinių molekulinių variklių ir mechaninių nanomašinų. Grupė EPICA apdovanota už ledo šerdžių Antarktidoje tyrimą, kuris suteikė galimybę geriau suprasti, kas yra klimato kaita, kaip ji vyksta ir kokie jos padariniai.

Europos mokslo apdovanojimai English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos