Navigācijas ceļš

Jaunas iespējas pētniecībai - 14/01/2008

Kadrs no filmu triloģijas „Gredzenu pavēlnieks”

Lai uzlabotu Eiropas konkurētspēju, Eiropas Savienība mudina veidot publiskā un privātā sektora partnerību pētniecības jomā un ir nodibinājusi divas aģentūras, lai sniegtu pēc iespējas labākus pakalpojumus zinātnes pārstāvjiem.

„Kazino Royale”, „Da Vinči kods”, triloģija „Gredzenu pavēlnieks”, „Betmens: sākums”, „Kingkongs”, „Supermens atgriežas” vai „X‑cilvēki 3” — visām šīm filmām ir kopīgi augstas kvalitātes specefekti, kas radīti, izmantojot programmatūru „Furnace English ”, kura saņēmusi balvu „Oskars English ”. Šī programmatūra, ko izveidoja četri speciālisti no Eiropas, iespējams, nekad nebūtu ieraudzījusi dienasgaismu, ja nebūtu saņēmusi Eiropas Savienības atbalstu no 7. pētniecības pamatprogrammas English un it īpaši no Marijas Kirī programmas English , kuras mērķis ir uzlabot pētnieku izglītību un mobilitāti visā karjeras gājumā.

Šīs programmatūras izveidotāji un vairāki publiskā un privātā sektora pārstāvji 14. janvārī pulcēsies Briselē, konferencē par Marijas Kirī programmu DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano . Darba gaitā lielākā uzmanība tiks veltīta uzņēmumu un augstskolu partnerībai. Komisija ir pārliecināta, ka šāda partnerība ir ļoti svarīga Eiropas konkurētspējai, tāpēc tā ir izsludinājusi jaunu piedāvājumu konkursu English šādu projektu finansēšanai.

Turklāt tā nupat ir izveidojusi Pētniecības izpildaģentūru English , kas nodarbosies ar Marijas Kirī stipendiju programmu, kā arī ar pētniecību, kas radīs izdevības mazajiem un vidējiem uzņēmumiem; aģentūra arī pārņems dažus kosmosa un drošības jomas aspektus 7. pamatprogrammā. Tā kā pētnieki ir pelnījuši, lai viņiem būtu pašiem savs augstākā līmeņa dienests, ir tapusi vēl viena aģentūra, proti, Eiropas Pētniecības padomes English izpildaģentūra, kurai uzdots īstenot 7. pētniecības pamatprogrammas jomu „Idejas danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska ”, kas paredz stimulēt progresīvu pētniecību.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites