Cesta

Nové nástroje pro výzkum - 14/01/2008

Scéna z trilogie „Pán prstenů“

S cílem posílit konkurenceschopnost Evropy se EU zaměřuje na partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti výzkumu a zřídila dvě agentury, které mají zajistit co nejlepší podporu vědeckým pracovníkům.

Co mají společného filmy „Casino Royale“, „Šifra mistra Leonarda“, „Batman začíná“, „King Kong“, „Superman se vrací“, „X-Men 3“ a trilogie „Pán prstenů“?Všechny se vyznačují kvalitou zvláštních efektů vytvořených pomocí softwaru od společnosti Furnace English, která za něj získala Oscara English. Tento software, jehož autory jsou čtyři evropští programátoři, vděčí za svůj vznik i podpoře Evropské unie a jejího 7. rámcového programu pro výzkum (7. RP) English , konkrétně akcím Marie Curie English , jež podporují celoživotní vzdělávání a mobilitu výzkumných pracovníků.

Dne 14. ledna se v Bruselu setkali architekti tohoto softwaru s mnoha zástupci veřejného a soukromého sektoru na konferenci o akcích Marie Curie DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano , jejíž hlavním tématem bylo partnerství mezi podniky a vysokými školami. Komise si uvědomuje klíčový význam těchto partnerství pro konkurenceschopnost Evropy, a proto vyhlásila nové nabídkové řízení English zaměřené na financování těchto projektů.

Nedávno rovněž zřídila Výkonnou agenturu pro výzkum English , která bude mít na starosti zejména stipendijní program nazvaný „akce Marie Curie“, ale také výzkum ve prospěch malých a středních podniků a některé části tematických oblastí „vesmír“ a „bezpečnost“ v rámci 7. RP. A jelikož si výzkumní pracovníci zaslouží podporu na špičkové úrovni, spatřila světlo světa též Výkonná agentura Evropské rady pro výzkum English , která má na starosti provádění programu „Myšlenky“ danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, jenž je součástí 7. RP a je zaměřen na tzv. „hraniční výzkum“.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy