Navigācijas ceļš

Ceļā uz sērfotāju paradīzi - 10/01/2008

Dāma gados ar košļājamo gumiju, parkā aizrautīgi pievērsusies klēpjdatoram

Jauna ES stratēģija sola nodrošināt vienkāršāku, ātrāku un plašāku piekļuvi mūzikai, filmām un spēlēm internetā un mobilajos tālruņos.

Multivides saturs nav nieka lieta — tiek lēsts, ka ienākumi no tiešsaistē izvietotajiem materiāliem četrkāršosies (no 1,8 miljardiem eiro 2005. gadā līdz 8,3 miljardiem eiro 2010. gadā). Ja Eiropa patiešām vēlas izmantot tiešsaistes satura potenciālu, tā veidotājiem jābūt pienācīgi atlīdzinātiem. Turklāt ir vajadzīga lielāka noteiktība, un patērētājiem jānodrošina plašāka izvēle. ES ir pieņēmusi jaunu stratēģiju, lai atrisinātu šos jautājumus.

„Eiropai jāizlemj,” informācijas sabiedrības un saziņas līdzekļu komisāre Viviāna Redinga paskaidroja, „vai mēs vēlamies spēcīgu filmu, mūzikas un spēļu nozari.” Atbildei skaidri skanot „jā”, ES pievēršas četrām rīcības jomām English:

  • radoša satura materiālu pieejamība — jāpārliecina izplatītāji izvietot vairāk materiālu tiešsaistē;
  • daudzteritoriālas autortiesību licences — jāuzlabo pašreizējā licencēšanas kārtība un jāgādā, lai tiesību turētājiem daudzteritoriālās licences būtu komerciāli izdevīgas;
  • digitālo tiesību pārvaldības sistēmas — jāpanāk, lai patērētāji būtu pienācīgi informēti par jebkādiem lietošanas ierobežojumiem saistībā ar lejupielādēto materiālu;
  • legāli piedāvājumi un pirātisms — jāierobežo neatļauta tādu materiālu augšupielādēšana un lejupielādēšana, kurus aizsargā autortiesības, jāizskauž pirātisms un neatļauta datņu koplietošana.

Paredzams, ka līdz 2008. gada vidum būs sagatavots priekšlikums, kā izveidot vienotu tirgu tiešsaistē pieejamiem materiāliem, nepārkāpjot intelektuālā īpašuma tiesības. Sabiedriskā apspriešana turpināsies līdz 29. februārim — aicinām aktīvi piedalīties visus ieinteresētos!

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites