Naršymo kelias

Internautų rojus – ne už kalnų - 10/01/2008

Vyresnio amžiaus moteris parke kramto gumą ir užsidėjusi ausines dirba nešiojamuoju kompiuteriu

Naujoje ES strategijoje žadama supaprastinti, pagreitinti ir išplėsti prieigą internetu ir judriojo ryšio telefonais prie muzikos, filmų ir žaidimų.

Multimedijos sektorius klesti: iki 2010 m. pajamos iš internetinio turinio turėtų išaugti daugiau kaip keturgubai (nuo 1,8 mlrd. EUR 2005 m. iki 8,3 mlrd. EUR 2010 m.). Kad Europa galėtų išnaudoti visą internetinio turinio pramonės potencialą, turinio rengėjams turi būti tinkamai atlyginama už darbą, būtina užtikrinti didesnį aiškumą, o vartotojams suteikti daugiau pasirinkimo galimybių. Siekdama spręsti šias problemas ES patvirtino naują strategiją.

„Mums reikia nuspręsti, ar norime turėti stiprią Europos kino, muzikos ir žaidimų pramonę“, – teigė už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. Atsakymas yra aiškus – „taip“. Siekdama šio tikslo ES daugiausia dėmesio nusprendė skirti keturioms pagrindinėms veiklos sritims English:

  • kūrybinio turinio prieinamumui: platintojus siekiama skatinti daugiau turinio teikti internete;
  • daugelyje teritorijų galiojančioms autorių teisių licencijoms: siekiama gerinti galiojančią licencijų išdavimo sistemą ir labiau informuoti teisių turėtojus apie komercinę daugelyje šalių galiojančių licencijų naudą;
  • skaitmeninių teisių valdymo sistemoms: didinti skaidrumą, kad vartotojai būtų tinkamai informuojami apie galimus parsisiųsdinamo turinio naudojimo apribojimus;
  • teisėtiems pasiūlymams ir kovai su piratavimu: siekiama kovoti su neteisėtu autorių teisių saugomo turinio išsiuntimu bei parsisiųsdinimu, piratavimu ir neteisėtais rinkmenų mainais.

Pasiūlymą, kuriuo siekiama nepažeidžiant intelektinės nuosavybės teisių sukurti bendrąją internetinio turinio rinką, planuojama baigti rengti iki 2008 m. vidurio. Visas suinteresuotąsias šalis kviečiame aktyviai dalyvauti iki vasario 29 d. vyksiančiose viešosiose konsultacijose dėl šio pasiūlymo.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos