Navigačný riadok

Najlepšie regionálne projekty na výslní - 01/02/2013

Ceny RegioStars sa udeľujú najlepším regionálnym projektom financovaným zo zdrojov EÚ.

Pätica víťazov preukázala inovatívnosť v podpore inteligentného, udržateľného rastu, ktorý prináša benefity pre občanov, životné prostredie a hospodárstvo.

Víťazi vzišli spomedzi stoviek tisícov projektov, ktoré boli financované z fondov regionálneho rozvoja EÚ. Víťazmi RegioStars 2013 Englishfrançais v jednotlivých kategóriách sú:

UPTEC Englishfrançaisportuguês , inteligentný rast – vedecký a technologický park univerzity v Porte doteraz pomohol 110 firmám, vrátane 95 novozaloženým podnikom, 5 veľkým spoločnostiam a 5 súkromným inovačným centrám. Projekt prispel k vytvoreniu okolo 800 pracovných miest pre absolventov a podporuje silný hospodársky rast v regióne.

Enworks Englishfrançais , udržateľný rast – environmentálne podporné služby pomáhajú malým firmám na severozápade Anglicka zlepšiť hospodárenie so zdrojmi. Podľa údajov zapojených spoločností projekt prispel k celkovým ročným úsporám vo výške 95 mil. EUR. Zlepšenia v oblasti životného prostredia prispeli k vytvoreniu alebo zachovaniu 960 pracovných miest.

Personalizované zamestnanecké poradenstvo Englishfrançaispolski , inkluzívny rast – poľský projekt v prístavnom meste Elblag poskytuje profesionálne poradenstvo pre dlhodobo nezamestnaných vo veku 45 a viac rokov. Takmer 80 % z účastníkov si našlo zamestnanie a vďaka kontinuálnej pomoci pracovalo naďalej po 15 mesiacoch 9 z 10 z nich.

Neighbourhood Management Berlin (Susedské riadenie) DeutschEnglishfrançais , znevýhodnené mestské oblasti (CityStar) – projekt zaviedol riadiace orgány v znevýhodnených štvrtiach Berlína a posilnil účasť miestnych obyvateľov na programoch s cieľom zlepšiť kvalitu ich života.

Za prácou Englishlietuvių kalba , informovanie verejnosti – litovský projekt odvysielal sériu videoklipov na televíznych kanáloch s kritickým pohľadom na postoje ľudí k sluchovo-postihnutým spoluobčanom. Vytvorené boli pilotné zamestnanecké centrá, ktoré pomáhajú sluchovo-postihnutým pri hľadaní zamestnania. 2 z troch zúčastnených si našli prácu.

Do tohto ročníka súťaže regióny prihlásili 149 projektov. Víťazi si ceny prevzali 31. januára na slávnostnom odovzdávaní v Bruseli.

Prihlášky pre ročník 2014 Englishfrançais je možné zaslať do 19. apríla 2013. Finalisti predstavia svoje projekty nezávislej porote počas výročnej konferencie English zástupcov miestnych a regionálnych vlád EÚ (7. až 10. októbra).

Viac o regionálnej politike EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy