Navigācijas ceļš

Apbalvo veiksmīgākos reģionu projektus - 01/02/2013

Balvu “RegioStars” piešķir izcilākajiem reģionālajiem projektiem, kurus finansējusi ES

Pieciem uzvarējušajiem projektiem raksturīga novatoriska pieeja gudras, ilgtspējīgas, iedzīvotājiem, videi un tautsaimniecībai labvēlīgas izaugsmes veicināšanā.

Tos izvēlējās no daudziem tūkstošiem projektu, kuri saņem finansiālu atbalstu no ES reģionālās attīstības fondiem. Zemāk uzskaitīti 2013. gada konkursa “RegioStars” Englishfrançais uzvarētāji katrā kategorijā.

Projekts UPTEC Englishfrançaisportuguês kategorijā “gudra izaugsme”. Tas ir Porto universitātes zinātnes un tehnoloģijas parks, kas līdz šim palīdzējis 110 uzņēmumiem, tostarp 95 jaundibinātām firmām, 5 lieliem uzņēmumiem un 5 privātiem inovācijas centriem. Izveidoti aptuveni 800 darbvietu augsti kvalificētiem speciālistiem, tādējādi veicinot visa reģiona attīstību.

Projekts Enworks Englishfrançaiskategorijā “ilgtspējīga izaugsme”. Tas ir centrs, kas aizsargā vidi, nelieliem Anglijas ziemeļrietumu uzņēmumiem palīdzot resursus izmantot efektīvāk. Šie uzņēmumi norādījuši, ka tādējādi izdevies gadā ietaupīt ap 95 miljoniem eiro. Ir izdevies gan uzlabot vides aizsardzību, gan radīt apmēram 960 darbvietu.

Projekts Individual employment paths Englishfrançaispolskikategorijā “iekļaujoša izaugsme”. Šis Polijas pilsētā Elblongā īstenotais projekts piedāvā profesionālus pārkvalificēšanās konsultantus cilvēkiem, kas ir sasnieguši 45 gadu vecumu un ilgstoši ir bez darba. Apmēram 80 % atrada darbu, un, palīdzībai turpinoties, 9 no 10 klientiem bija joprojām nodarbināti arī pēc 15 mēnešiem.

Projekts Neighbourhood Management Berlin DeutschEnglishfrançaiskategorijā “nelabvēlīgi pilsētu rajoni” (“CityStar”). Šā projekta gaitā Berlīnes nelabvēlīgos rajonos stiprināja pārvaldes iestādes un panāca, ka vietējie iedzīvotāji vairāk piedalās programmās, kuru mērķis ir uzlabot viņu dzīves kvalitāti.

Projekts Towards Work Englishlietuvių kalbakateogrijā “sabiedrības informēšana”. Šis Lietuvas projekts izpaudās kā virkne TV kanālos pārraidītu videoklipu, kuros sabiedrību mudināja būt iecietīgākiem pret kurliem cilvēkiem. Izmēģinājuma kārtā izveidoja īpašus darbā iekārtošanas centrus, lai cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem palīdzētu atrast darbu (tas izdevās divām trešdaļām).

Šogad reģioni konkursam pieteica rekordlielu projektu skaitu — 149 projektus. Uzvarētāji balvu saņēma 31. janvārī īpašā ceremonijā, kas notika Briselē.

Pieteikumi 2014. gada konkursam Englishfrançais jāiesniedz līdz 2013. gada 19. aprīlim. Finālisti neatkarīgu žūriju iepazīstinās ar saviem projektiem ES ikgadējā konferencē English , kur pulcējas vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvji (7.-10. oktobrī).

Vēl par ES reģionu politiku

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites