Naršymo kelias

Įvertinti geriausi regioniniai projektai - 01/02/2013

„RegioStars“ apdovanojimais įvertinti geriausi ES finansuoti regioniniai projektai.

Apdovanojimai skirti 5 projektams, kuriais novatoriškai skatinamas pažangus ir tvarus augimas, naudingas žmonėms, aplinkai ir ekonomikai.

Tai vieni iš šimtų tūkstančių projektų, kuriems skiriama lėšų iš ES regioninės plėtros fondų. 2013 m. „RegioStars“ Englishfrançais kiekvienos kategorijos laureatai:

UPTEC Englishfrançaisportuguês , pažangaus augimo kategorija. Porto universiteto mokslo ir technologijų parkas jau padėjo 110 įmonių (tarp jų – 95 naujoms įmonėms), 5 didelėms bendrovėms ir 5 privatiems inovacijų centrams. Sukurta apie 800 darbo vietų absolventams taip prisidedant prie pastebimo ekonomikos ūgtelėjimo regione.

„Enworks“ Englishfrançais , tvaraus augimo kategorija. Tai su aplinkos apsauga susijusias paslaugas teikianti tarnyba Šiaurės Vakarų Anglijoje, kuri padeda smulkiajam verslui tausiau naudoti išteklius. Dėl jų indėlio bendrovės per metus sutaupė 95 mln. eurų. Pagerinus aplinką sukurta arba išsaugota apie 960 darbo vietų.

„Individual employment paths“ Englishfrançaispolski , integracinio augimo kategorija. Pagal Lenkijos Elbingo mieste įgyvendinamą projektą ilgai darbo neturinčius asmenis, kuriems jau per 45 m., konsultuoja profesionalūs darbo konsultantai. Maždaug 80 % šių asmenų rado darbą, ir, rūpinantis jais ir toliau, 9 iš 10 dirbo ir po 15 mėnesių.

„Neighbourhood Management Berlin“ DeutschEnglishfrançais , skurdžių miesto rajonų plėtros („CityStar“) kategorija. Pagal šį projektą nuosmukio apimtuose Berlyno rajonuose įsteigtos valdymo įstaigos, suaktyvintas vietos gyventojų dalyvavimas jų gyvenimo kokybės gerinimo programose.

„Darbo link“, visuomenės informavimo kategorija. Pagal šį lietuvišką projektą televizijoje transliuoti vaizdo klipai, kuriais stengtasi pakeisti tradicinį girdinčiųjų požiūrį į kurčiuosius. Buvo įsteigti bandomieji darbo centrai, padedantys rasti darbą klausos negalią turintiems žmonėms – dviem trečdaliams jų tai pavyko.

Į šių metų apdovanojimus pretendavo net 149 regioniniai projektai – tai rekordinis skaičius. Nugalėtojams apdovanojimai įteikti sausio 31 d. Briuselyje surengtoje ceremonijoje.

Paraiškas 2014 m. konkursui Englishfrançais reikia išsiųsti iki 2013 m. balandžio 19 d. Finalininkai savo projektus nepriklausomai vertinimo komisijai pristatys per kasmetinę ES vietos ir regioninės valdžios atstovų konferenciją English (spalio 7–10 d.).

Daugiau apie ES regioninę politiką

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos