Navigatsioonitee

Tähelepanu all on parimad regionaalprojektid - 01/02/2013

RegioStars auhinnaga märgitakse ära väljapaistvad ELi rahastatud regionaalprojektid.

Viis võitjat esitlevad innovatsiooni, mis soodustab inimestele, keskkonnale ja majandusele kasulikku arukat ning jätkusuutlikku majanduskasvu.

Asjaomased projektid kuuluvad nende sadade tuhandete projektide hulka, mida rahastatakse ELi Regionaalarengu Fondi vahenditest. 2013. aasta konkursi RegioStars Englishfrançais võitjad igas kategoorias on:

UPTEC Englishfrançaisportuguês , arukas majanduskasv – Porto Ülikooli teadus- ja tehnoloogiapark on seni aidanud 110 ettevõtet, sealhulgas 95 alustavat ettevõtet, 5 suurettevõtet ja 5 innovaatika erakeskust. Loodud on umbes 800 töökohta, mis annab panuse piirkonna tugevasse majanduskasvu.

Enworks Englishfrançais , jätkusuutlik majanduskasv – keskkonna tugiteenistus aitab Loode-Inglismaa väikestel ettevõtetel tegutseda ressursitõhusamalt. Selle tulemusel on ettevõtted hoidnud aastas kokku 95 miljonit eurot. Tänu keskkonnaparendustele on loodud või säilitatud umbes 960 töökohta.

Individuaalsed karjäärivõimalused Englishfrançaispolski , kaasav majanduskasv – see projekt Elblagis (Poolas) pakub professionaalset töönõustamist pikaajalistele töötutele vanuses 45 eluaastat ja üle selle. Umbes 80% neist said töö ning jätkuva toetuse abil säilitas üheksa inimest kümnest oma töökoha ka 15 kuud hiljem.

Berliini linnajagude halduskeskus DeutschEnglishfrançais , mahajäänud linnapiirkonnad (CityStar) – projektiga loodi haldusorganid Berliini halvas olukorras olevates piirkondades, millega tugevdati elanike osalust nende elukvaliteeti parandavates programmides.

Tööle Englishlietuvių kalba , teave ja teabevahetus – Leedu projekti raames näidati telekanalitel mitmeid videoklippe, et mõjutada suhtumist kurtidesse. Loodi tööhõive pilootkeskused, et aidata kuulmishäiretega inimestel tööd leida. Kaks inimest kolmest said töökoha.

Selle aasta võistlusele esitasid piirkonnad rekordilise arvu projekte – 149. Võitjad said auhinnad kätte Brüsselis 31. jaanuaril toimunud tseremoonial.

Taotlused osalemiseks 2014. aasta konkursil Englishfrançais tuleb esitada 19. aprilliks 2013. Finalistid tutvustavad oma projekte sõltumatule žüriile ELi igaaastase konverentsi English raames, kus osalevad kohalike ja piirkondlike omavalitsuste esindajad (üritus toimub 7.–10. oktoobril).

ELi regionaalpoliitikast täiendavalt

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad