Cesta

Ocenění nejlepších regionálních projektů - 01/02/2013

Ceny RegioStars se udělují nejlepším regionálním projektům financovaným EU.

Letošních pět vítězných projektů je důkazem toho, že díky inovativnímu přístupu lze podpořit inteligentní a udržitelný růst, z něhož má užitek nejen široká veřejnost, ale i životní prostředí a samotné hospodářství.

Jedná se přitom pouze o 5 iniciativ ze stovek tisíc projektů, které jsou financovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Vítězi jednotlivých kategorií soutěže RegioStars 2013 Englishfrançais jsou:

UPTEC Englishfrançaisportuguês (kategorie Inteligentní růst) – Vědecký a technologický park univerzity v portugalském Portu, který se věnuje využívání synergií mezi akademickou obcí a místními podniky v oblastech, jež mají pro místní ekonomiku inovační potenciál. Pomoc získalo 110 firem (mimo jiné 95 začínajících podniků), 5 velkých společností a 5 soukromých inovačních center. Zároveň se tak vytvořilo přibližně 800 pracovních míst pro absolventy univerzity, což přispělo k hospodářskému růstu v regionu.

Enworks Englishfrançais (kategorie Udržitelný růst) – Tato environmentální podpůrná služba pomáhá malým podnikům v severozápadní Anglii naučit se účinněji využívat zdroje. Díky tomu mohly firmy ročně ušetřit náklady ve výši 95 milionů eur. V důsledku zlepšení ochrany životního prostředí se navíc podařilo vytvořit či zachránit přibližně 960 pracovních míst.

Individuální pracovní místa Englishfrançaispolski (kategorie Růst podporující začlenění) – Projekt v polském Elblągu poskytuje individuální poradenství v oblasti osobního rozvoje dlouhodobě nezaměstnaných osob starších 45 let. Přibližně 80 % z nich tak našlo znovu zaměstnání a díky pokračující pomoci bylo 90 % z nich o 15 měsíců později nadále zaměstnáno.

Správa městské čtvrti v Berlíně DeutschEnglishfrançais (kategorie Znevýhodněné městské oblasti – CityStar) – Díky tomuto projektu byly v sociálně postižených okrscích německého hlavního města zavedeny správní rady, aby se zvýšilo zapojení místních obyvatel do rozhodování o výběru a financování projektů, které jim mají zlepšit kvalitu života.

Do práce Englishlietuvių kalba (kategorie Informování veřejnosti) – V rámci tohoto litevského projektu na podporu zaměstnávání neslyšících probíhala na několika televizních kanálech informační kampaň s videoklipy, jež měly změnit postoj veřejnosti k osobám se sluchovým postižením. Na vybraných úřadech práce pak působili speciálně vyškolení poradci, kteří neslyšícím pomáhali s hledáním práce – dvěma třetinám z nich se to díky projektu podařilo.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno rekordních 149 projektů. Slavnostní předávání cen vítězům se konalo 31. ledna 2013 v Bruselu.

Přihlášky do příštího ročníku soutěže Englishfrançais musí být zaslány do 19. dubna 2013. Finalisté své projekty představí před nezávislou porotou během každoroční konference English pro zástupce místní a regionální správy (7. – 10. října 2013).

Více informací o regionální politice EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy