Navigācijas ceļš

Vietējie risinājumi izaugsmei - 08/10/2012

ES reģionu un pašvaldību pārstāvji ikgadējā sanāksmē Briselē 8.–11. oktobrī dalās idejās par to, kā vislabāk kāpināt konkurētspēju, panākt izaugsmi un vairot darba vietas.

Šogad jau desmito reizi notiek “Open Days” — Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļa English , gada vērienīgākais notikums reģionālās politikas un pilsētpolitikas pasaulē, kur pulcēsies apmēram 6000 vēlētu tautas pārstāvju no visas Eiropas.

Viņi meklēs risinājumus, kā Eiropai izkļūt no ekonomikas krīzes, un noteiks prioritātes turpmākajam ES reģionu finansējumam. Izmantojot šos līdzekļus, mazāk attīstītie reģioni varēs modernizēties, jo ES piedāvā atbalstu, lai risinātu ekonomikas globalizācijas radītās problēmas.

Piemēram, ES programmas ir devušas iespēju uzņēmumiem kopš 2007. gada izveidot 450 tūkstošus jaunu darba vietu, nodrošinājušas finansējumu vismaz 56 tūkstošiem mazo uzņēmumu un palīdzējušas 460 tūkstošiem jauniešu, kas meklēja darbu.

Tagad dienas kārtībā ir Komisijas priekšlikumi nākamajai reģionu finansējuma kārtai (2014–2020), kā labāk sasniegt ES izaugsmes un darba vietu stratēģijas “Eiropa 2020” mērķus.

Skarto tēmu vidū ir:

  • gudra un ekoloģiska izaugsme, ar pētniecības un attīstības palīdzību sekmējot inovāciju,
  • atbalsts mazajiem uzņēmumiem,
  • plašāka sadarbība starp reģioniem.

Notikumi visā Eiropā

Ārpus Briseles notiek vairāk nekā 350 līdzīgu pasākumu English  — gan ES dalībvalstīs, gan 11 citās valstīs, tostarp Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Īslandē, Melnkalnē, Norvēģijā, Serbijā, Šveicē un Turcijā. Tās ir konferences, kultūras pasākumi, festivāli un izstādes.

Latvijā pasākumu klāsts bija visai daudzveidīgs. Rīgā, piemēram, notika pilsētas domes rīkotais EUROCITIES ekonomiskās attīstības forums, kur piedalījās Eiropas lielpilsētu pārstāvji.

Latgalē notika satiksmes drošības kampaņa “Mamma, tētis un es — aizsargāta ģimene”, kurā, piemēram, vairāk nekā 12 tūkstoši bērnu paši veidoja atstarotājus no ceļazīmju ražotāju sarūpētiem materiāliem.

Limbažos savukārt tika popularizēti divi jauni tūrisma maršruti ceļojumiem no Jūrmalas pāri Igaunijai līdz Sanktpēterburgai Krievijā un apkārt Lādogas ezeram Karēlijā. Vienu no tiem spēs atzinīgi novērtēt gardēži, jo tas veltīts triju valstu nacionālajai virtuvei, bet otru — ģimenes ar bērniem, jo maršruts izstrādāts tieši to vajadzībām un interesēm.

“Open Days 2012” organizē Eiropas Komisija un Reģionu komiteja DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiRomânasvenska  — ES iestāde, ar kuras starpniecību pašvaldības un reģionālās varasiestādes var teikt savu vārdu bloka politikā.

Sekojiet Reģionu un pilsētu nedēļai tiešraidē English

Vēl par reģionu politiku

ES finansētas programmas jūsu pilsētā vai novadā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites