Cesta

Podpora hospodářského růstu na místní úrovni - 08/10/2012

Během výročního zasedání, které se uskuteční 8.–11. října 2012 v Bruselu, se zástupci místních a regionálních orgánů z celé EU podělí o své zkušenosti, jak nejlépe posílit konkurenceschopnost, hospodářský růst a zaměstnanost.

Desátého ročníku největší každoroční akce na světě týkající se regionální a místní politiky Open Days – Evropský týden regionů a měst English se zúčastní okolo 6 000 volených zástupců z celé Evropy.

Ti budou hledat způsoby, jak pomoci Evropě vymanit se z hospodářské krize a stanovit priority pro financování regionů ze strany EU v budoucnu. Tyto prostředky pomohou modernizovat méně rozvinuté regiony a Unii tak umožní reagovat na výzvy globalizované světové ekonomiky.

Programy EU například od roku 2007 umožnily firmám vytvořit 450 000 pracovních míst, poskytly přístup k finančním prostředkům pro nejméně 56 000 malých podniků a pomohly 460 000 mladých lidí, kteří hledali zaměstnání.

Evropská komise již předložila návrhy, které by měly zvýšit efektivnost příštího kola financování regionálních projektů (2014–2020), což by mělo vést k dosažení dlouhodobých cílů strategie EU pro hospodářský růst a zaměstnanost Evropa 2020.

Mezi témata letošního ročníku patří:

  • inteligentní a ekologický růst, podpora inovací prostřednictvím výzkumu a vývoje
  • podpora malých podniků
  • větší spolupráce mezi regiony.

Akce v Evropě

Mimo Brusel se v celé EU a dalších 11 zemích, např. v Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Chorvatsku, na Islandu, v Norsku, Srbsku, Švýcarsku a Turecku, koná více než 350 souvisejících akcí English . Jedná se například o konference, kulturní akce, festivaly či výstavy.

Zastoupení Evropské komise v Praze u této příležitosti organizuje v říjnu několik jednodenních akcí, během kterých představí práci informačních a poradenských sítí EU v České republice.

V Brně se bude konat výstava o evropské územní spolupráci, představující projekt CENTROPE CAPACITY, na kterém se podílejí partneři z České republiky, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Zastoupení Olomouckého kraje při EU organizuje fotografickou soutěž pro středoškolské studenty. Vítězové jednotlivých kategorií se budou moci podívat do Bruselu a seznámit se s prací evropských institucí zblízka.

Letošní ročník Open Days organizuje Evropská komise a Výbor regionů DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiRomânasvenska , což je orgán EU, jehož prostřednictvím mohou regionální a místní zastoupení uplatňovat svůj vliv na politiku Unie.

Týden regionů a měst živě English

Další informace o regionální politice

Programy financované EU ve vašem regionu

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy