Navigačný riadok

Chlapci pri hre s volantom auta sediaci v naberacej lyžici lopatového rýpadla © EÚ

Odfoťte výsledky projektov financovaných z prostriedkov EÚ vo svojom regióne a zapojte sa do súťaže o fotografické vybavenie v hodnote 1 000 EUR a výlet pre dve osoby do Bruselu.

Predveďte svoje fotografické majstrovstvo z tohto leta a pošlite nám svoje snímky regionálneho financovania EÚ v praxi.

Musí ísť o fotografie projektov, ktoré získali finančnú podporu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) alebo Kohézneho fondu. Na fotografii je potrebné zachytiť údaje o projekte – v hľadáčiku nevynechajte tabuľu s európskou vlajkou a informáciami o financovaní.

Uvedené fondy sa využívajú na modernizáciu menej rozvinutých regiónov EÚ, ktorým pomáhajú prekonať nástrahy globalizovaného svetového hospodárstva. Financie sa používajú napríklad na rozvoj zručností miestnych pracovníkov, podporu podnikania, zlepšovanie infraštruktúry a ochranu životného prostredia.

Do súťaže sa môžete prihlásiť English v dvoch rozličných kategóriách – ako zamestnanec organizácie, ktorá dostala prostriedky z fondov regionálneho rozvoja EÚ, alebo v kategórii pre širokú verejnosť. K účasti je potrebné, aby ste si vytvorili účet na sociálnej sieti Facebook, ak ho ešte nemáte.

Pre začiatok si môžete vyhľadať projekty napríklad vo svojom okolí či v oblasti, ktorá vás toto leto láka.

Na jeseň budú v každej kategórii vybraní dvaja víťazi. O jednom z nich sa rozhodne vo verejnom online hlasovaní, ktoré prebehne v čase od 27. augusta od 7. septembra.

Druhého víťaza v každej kategórii vyberie porota, ktorá posúdi estetickú hodnotu fotografií, mieru kreativity a ich význam z hľadiska regionálnej politiky EÚ.

Každý víťaz dostane poukážku v hodnote 1 000 EUR na nákup príslušenstva k digitálnemu fotoaparátu a výlet pre dve osoby do Bruselu počas Európskeho týždňa regiónov a miest 2012 English (8. až 11. októbra).

Zaostrite počas letnej dovolenky doma či v zahraničí na projekty a majte vždy po ruke fotoaparát. Do súťaže sa môžete prihlásiť do konca augusta.

Informácie o súťaži na Facebooku English

Viac o regionálnej politike EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy