Ścieżka nawigacji

Fotografujemy projekty! - 16/07/2012

Dwóch chłopców bawi się kierownicą samochodu, siedząc na koparce © UE

Zrób zdjęcie finansowanych przez UE projektów w swoim regionie − możesz wygrać sprzęt fotograficzny o wartości tysiąca euro i wycieczkę do Brukseli dla dwóch osób.

Weź udział w konkursie fotograficznym, którego tematem przewodnim są projekty regionalne finansowane ze środków UE.

Do udziału w konkursie kwalifikują się zdjęcia projektów otrzymujących wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub funduszu spójności. Na zdjęciach musi się znaleźć logo projektu – znajdziesz je na tablicy z informacjami dotyczącymi finansowania projektu i flagą UE.

Fundusze unijne mają na celu przyczynić się do modernizacji słabiej rozwiniętych regionów UE i pomóc im w podjęciu wyzwań wynikających z globalizacji światowej gospodarki. Fundusze przeznaczane są między innymi na doskonalenie umiejętności miejscowych pracowników, promowanie przedsiębiorczości, poprawę infrastruktury i ochronę środowiska.

Istnieją dwie kategorie uczestników konkursu − można wziąć w nim udział English albo jako przedstawiciel organizacji otrzymującej unijne fundusze regionalne, albo indywidualnie. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba mieć konto w serwisie Facebook.

Na tej stronie możesz wyszukać projekt – w swoim regionie lub gdzie indziej.

Jesienią tego roku wybranych zostanie dwóch laureatów w każdej kategorii − w tym jeden przez internautów, w wyniku głosowania online (głosowanie rozpocznie się 27 sierpnia i skończy 7 września).

Pozostałych laureatów wybierze jury, biorąc pod uwagę walory estetyczne, kreatywność i znaczenie z punktu widzenia unijnej polityki regionalnej.

Każdy zwycięzca otrzyma 1000 euro na cyfrowy sprzęt fotograficzny oraz wycieczkę do Brukseli dla dwóch osób podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast English (8−11 października).

Gdziekolwiek jesteś, miej oczy szeroko otwarte i aparat w zasięgu ręki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa pod koniec sierpnia.

Informacje o konkursie na Facebooku English

Więcej na temat polityki regionalnej UE

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki