Navigačný riadok

Zaostrené na regióny - 15/06/2012

EÚ odmeňuje najoriginálnejšie a najinovatívnejšie regionálne projekty – ceny Regiostars 2012.

Činnosť organizácie, ktorá prispieva k rastu zamestnanosti v sektore ekologických technológií, a projekt spolupráce zameraný na pomoc starším občanom žijúcim vo vidieckych oblastiach patria medzi 5 víťazov tohtoročného ročníka súťaže RegioStars Englishfrançais .

Ide len o dva zo stoviek tisícov projektov, ktoré boli financované z fondov regionálneho rozvoja EÚ. Víťazmi v jednotlivých kategóriách sú:

projekt Eco World Štajersko DeutschEnglish , kategória Inteligentný rast – vďaka tejto sieti sa v rakúskom Štajersku zvýšil počet spoločností zameraných na ekologické technológie. Cieľom projektu je, aby sa toto zoskupenie 180 spoločností stalo globálnym centrom pre ekologické inovácie. Od svojho vzniku sa projekt pričinil o vytvorenie 5 000 nových pracovných miest v sektore ekologických technológií.

GRaBS English , kategória Udržateľný rast – 14 partnerov z ôsmich krajín EÚ pomáha regionálnym orgánom prispôsobiť existujúce a nové projekty mestského rozvoja extrémnym poveternostným podmienkam, ktoré vyplývajú zo zmien klímy.

Starší ľudia pre starších ľudí English , kategória Inkluzívny rast – regionálne orgány Fínska, Grónska, Škótska, Severného Írska a Švédska spolupracovali so staršími občanmi na identifikácii alternatívnych spôsobov poskytovania potrebných podporných služieb vo vidieckych komunitách.

projekt juhovýchodné Malmö svenska , kategória Rozvoj znevýhodnených mestských oblastí – švédsky projekt zameraný na vybudovanie partnerstva medzi obyvateľmi, vlastníkmi nehnuteľností a podnikateľmi v štyroch komúnach juhovýchodného Malmö s vysokou nezamestnanosťou.

projekt Podleského vojvodstva Englishpolski , kategória Informovanie verejnosti – tento poľský región vytvoril internetový portál v poľštine a angličtine, ktorý obsahuje podrobné informácie o investíciách zo zdrojov EÚ a ich príjemcoch.

Víťazi boli ocenení včera, v predvečer výročnej konferencie English zástupcov miestnych a regionálnych orgánov, ktorú organizuje EÚ.

Do tohtoročnej súťaže regióny prihlásili 107 projektov. Všetky projekty získali finančnú podporu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) alebo z Kohézneho fondu.

Viac o regionálnej politike EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy