Navigācijas ceļš

Uzmanības centrā reģioni - 15/06/2012

Oriģinālākajiem un inovatīvākajiem reģionu projektiem ES piešķir 2012. gada balvu “RegioStars”.

Starp pieciem projektiem, kam šogad piešķirta balva “RegioStars” Englishfrançais , ir, piemēram, tāds, kas saistīts ar darbavietu radīšanu videi nekaitīgas tehnoloģijas jomā, un sadarbības projekts, kura mērķis ir palīdzēt veciem lauku ļaudīm.

Tie ir tikai daži no daudziem tūkstošiem projektu, kas saņēmuši finansējumu no ES reģionālās attīstības fondiem. Zemāk uzskaitīti uzvarētāji katrā kategorijā.

Tīkls “Eco World Styria” DeutschEnglish kategorijā gudra izaugsme. Pateicoties šim tīklam, pieaudzis “tīru” tehnoloģiju izmantojošu uzņēmumu skaits Štīrijas reģionā Austrijā, un tas cenšas panākt, lai šī 180 uzņēmumu kopa kļūst par vienu no pasaulē vadošajiem ekoloģiskas inovācijas centriem. Kopš šā projekta uzsākšanas tīras tehnoloģijas nozarē radīti 5000 jaunu darbavietu.

Projekts GRaBS Englishkategorijā ilgtspējīga izaugsme. Tajā piedalās 14 partneri no astoņām ES dalībvalstīm. Viņi palīdz reģionālajām pašvaldībām pielāgoties pašreizējām un jaunām tendencēm, pilsētām risinot problēmas, kas saistītas ar ekstrēmiem laikapstākļiem, ko izraisījušas klimata pārmaiņas.

Projekts “Vecie ļaudis” English kategorijā iekļaujoša izaugsme. Tajā Grieķijas, Skotijas, Somijas, Ziemeļīrijas un Zviedrijas reģionālās pašvaldības sadarbojās ar veciem cilvēkiem, lai apzinātu veidus, kā vislabāk sniegt viņiem nepieciešamo palīdzību laukos.

Projekts “Malmes dienvidaustrumi” svenska kategorijā trūcīgu pilsētu rajonu attīstība. Tas ir zviedru projekts, kura gaitā tika izveidotas partnerības starp iedzīvotājiem, īpašniekiem un uzņēmumiem četros Malmes dienvidaustrumu rajonos, kur ir liels bezdarbs.

Projekts “Podlaskie Voivodeship” Englishpolski kategorijā sabiedrības informēšana. Tajā Polijas reģioni izveidoja tīmekļa vietni gan poļu, gan angļu valodā. Tajā ir plaša informācija par ES investīcijām un tiem, kas saņēmuši finansējumu no konkrētām programmām.

Uzvarētājiem balvu pasniedza vakar pirms ES konferences English , ko tā reizi gadā rīko vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvjiem.

Šogad reģioni konkursam pieteica 107 projektus. Tie visi saņēmuši naudu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (EAF) vai Kohēzijas fonda.

Vēl par ES reģionu politiku

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites