Cesta

Ocenění pro regiony - 15/06/2012

EU oceňuje nejoriginálnější a nejinovativnější regionální projekty – Ceny RegioStars 2012.

Mezi pěticí vítězů letošního ročníku cen RegioStars Englishfrançais figuruje například projekt, který se snaží zajistit nová pracovní místa v oblasti ekologických technologií, nebo projekt spolupráce zaměřený na starší obyvatele venkovských oblastí.

To je pouze zlomek ze stovek tisíců projektů, které byly financovány z prostředků Unie vyčleněných na regionální rozvoj. Vítězi jednotlivých kategorií jsou:

Eco World Styria DeutschEnglish , inteligentní růst – této síti se podařilo zvýšit počet eko-technologických společností v rakouském Štýrsku; usilují o to, aby se toto seskupení zhruba 180 společností stalo světovým centrem pro eko-inovace. Od začátku projektu již bylo vytvořeno 5 000 nových pracovních míst.

GRaBS English , udržitelný růst – 14 partnerů z osmi zemí Unie pomáhá regionálním samosprávám při navrhování koncepce budoucího urbanistického rozvoje i přizpůsobení stávajícího uspořádání, aby byla města schopna čelit mimořádným povětrnostním podmínkám, které vznikají v důsledku změn klimatu.

Senioři seniorům English , růst podporující sociální začlenění – regionální samosprávy z Finska, Grónska, Severního Irska, Skotska a Švédska zjišťovaly životní podmínky starších obyvatel venkovských oblastí. Cílem bylo nalézt alternativní způsoby poskytování služeb, které by odpovídaly reálným potřebám těchto obyvatel.

Jihovýchodní Malmö svenska , rozvoj zanedbaných městských oblastí – švédský projekt rozvíjející partnerství mezi obyvateli, majiteli domů a podnikateli ze čtyř čtvrtí jihovýchodního Malmö, které jsou sužovány vysokou nezaměstnaností.

Podleské vojvodství Englishpolski , informování veřejnosti – tento polský region vytvořil internetové stránky v polštině a angličtině, na kterých informuje o investicích z prostředků EU a o příjemcích finanční podpory z různých programů.

Slavnostní předání cen proběhlo včera, v předvečer výroční konference English EU, na které se scházejí zástupci místních a regionálních samospráv.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 107 regionálních projektů. Všechny projekty byly částečně financovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) nebo Fondu soudržnosti.

Více informací o regionální politice EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy