Navigācijas ceļš

Vietējās varas iestādes aplūko izaugsmes iespējas — Atvērto durvju dienas 2011 - 07/10/2011

Devītās Eiropas reģionu un pilsētu nedēļas logotips – Brisele, 2011. gada 10.-13. oktobris © ES

ES vietējie un reģionālie pārstāvji tiekas 10.-13. oktobrī Briselē, lai dalītos idejās par to, kā uzlabot konkurētspēju, izaugsmi un radīt vairāk darbavietu.

Gadskārtējā reģionu attīstībai veltītajā pasākumā English tiekas aptuveni 6000 izraudzītu pārstāvju no vairāk nekā 200 pilsētām un reģioniem visā Eiropā.

Šogad dalībnieku diskusiju priekšmets ir ES reģionu politikas nākotne un Komisijas priekšlikumi English par efektīvu finansējumu 2014.-2020. gada budžetā.

Viņi galvenokārt spriedīs par to, ko var paveikt reģioni, lai tiktu īstenota ES nodarbinātības un izaugsmes stratēģija, kas ir izšķiroši svarīga, lai Eiropa atlabtu no ekonomiskās krīzes.

Daži no tematiem:

  • gudra, ilgtspējīga un iekļaujoša izaugsme, ko nodrošina pētniecība un inovācija, digitālās tehnoloģijas, reģionu un pilsētu stratēģijas oglekļa dioksīda emisijas samazināšanā, energoefektivitāte, rīcība klimata jomā, darbavietu radīšana, nabadzības un sociālās izstumtības novēršana;
  • ES finansēto projektu labāka īstenošana, izplatot paraugpraksi un kopīgas attīstības stratēģijas;
  • ciešāka sadarbība starp kaimiņu reģioniem, kad tiek apzinātas vajadzības un kopējo problēmu risināšanas veidi.

Tajā pašā laikā līdz pat novembra beigām pilsētās un reģionos risināsies vairāk nekā 250 pasākumu English , kuros izcels viņu ieguldījumu ekonomiski spēcīgākas Eiropas veidošanā. Pasākumu vidū ir konferences, kultūras pasākumi, festivāli un izstādes.

Piemēram, Īrijas pilsētā Golvejā 21. oktobrī notiek konference, kur iecerēts vietējās varas iestādes iepazīstināt, kā tās var ilgtspējīgi izmantot piekrastes resursus ekonomikas attīstības veicināšanai.

Savukārt Skotijas pilsētā Aberdīnā 24. oktobrī varēs uzzināt par ieceri Ziemeļjūras valstis pievienot elektroenerģijas "supertīklam". Šis tīkls palīdzētu sasniegt ES vienota elektroenerģijas tirgus izveides mērķi, vienlaikus padarot ES energoapgādi drošāku.

2011. gada atvērto durvju dienas rīko Komisija un Reģionu komiteja — ES struktūra, kas reģionu un vietējām varas iestādēm dod iespēju ietekmēt Eiropas Savienības politiku.

Sekojiet līdzi reģionu un pilsētu nedēļai tiešsaistē! English

Vēl par reģionu politiku

ES finansētās programmas jūsu reģionā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites