Naršymo kelias

Vietos valdžios institucijos ieško ekonomikos augimo galimybių. 2011 m. atvirų durų dienos - 07/10/2011

2011 m. spalio 10–13 d. Briuselyje devintą kartą rengiamos Europos regionų ir miestų savaitės logotipas © ES

Spalio 10–13 d. Briuselyje susitiks ES vietos ir regionų valdžios institucijų atstovai dalytis idėjomis, kaip didinti konkurencingumą, skatinti ekonomikos augimą ir sukurti daugiau darbo vietų.

Kasmetiniame regioninės plėtros renginyje English susirenka apie 6000 išrinktų atstovų iš daugiau kaip 200 Europos miestų ir regionų.

Šiais metais dalyviai diskutuos apie ES regioninės politikos ateitį ir Komisijos pasiūlymus English , kaip užtikrinti, kad finansavimas iš 2014–2020 m. biudžeto būtų efektyvesnis.

Jie sutelks dėmesį į tai, kaip regionai gali prisidėti įgyvendinant ES darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo strategiją, kuri yra itin svarbi Europos atsigavimui po ekonomikos krizės.

Susitikimo temos:

  • pažangus, tvarus ir integracinis ekonomikos augimas pasitelkiant mokslinius tyrimus, inovacijas, skaitmenines technologijas, anglies dioksido išmetimo mažinimo regionuose ir miestuose strategijas, efektyvų energijos naudojimą, su klimato kaita susijusius veiksmus, darbo vietų kūrimą, kovą su skurdu ir socialine atskirtimi;
  • geresnis ES finansuojamų projektų įgyvendinimas dalijantis gerąja patirtimi ir bendromis plėtros strategijomis;
  • didesnis kaimyninių teritorijų bendradarbiavimas nustatant poreikius ir bendrų uždavinių sprendimo būdus.

Miestuose ir regionuose iki lapkričio pabaigos vyks daugiau kaip 250 renginių English – konferencijų, festivalių, parodų ir kitų kultūrinių renginių, – per kuriuos bus pabrėžiama, kaip tie miestai ir regionai prisideda prie Europos ekonomikos stiprinimo.

Pavyzdžiui, Neringoje vyks tarptautinė konferencija „Europa 2020 – Neringa 2020“.

Joje bus aptarta, kaip Neringa ketina įgyvendinti strategiją „Europa 2020“, kaip miestas galėtų išsaugoti savo darną ir unikalaus kurorto veidą tuo pat metu diegdamas naujoves ir būdamas moderniu.

2011 m. atvirų durų dienas organizuoja Komisija ir Regionų komitetas – ES įstaiga, per kurią regionų ir vietos valdžios institucijos gali pareikšti nuomonę ES politikos klausimais.

Stebėkite regionų ir miestų savaitę gyvai English

Daugiau apie regioninę politiką

ES finansuojamos programos jūsų šalyje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos