Navigācijas ceļš

Stratēģija, kā labāk attīstīt Donavas reģionu - 09/12/2010

Marijas Valērijas tilts pāri Donavas upei © ES

Jauni plāni, kā labāk attīstīt reģiona ekonomisko potenciālu, uzlabot vidi un paaugstināt drošības līmeni.

Donavas upes baseinā dzīvo ap 100 miljoniem cilvēku, un šajā teritorijā ir 14 valstis, astoņas no tām ir ES dalībvalstis. Tur ir daži no Eiropas nabadzīgākajiem reģioniem — un arī daži visbagātākie.

Donavas reģiona stratēģijā English paredzēts veicināt ilgstošu sadarbību, lai risinātu dažādas vietēja mēroga problēmas, stimulētu ekonomikas izaugsmi, uzlabotu transporta sakarus un energotīklu savienojumus, aizsargātu vidi un paaugstinātu drošības līmeni.

  • Tautsaimniecības attīstība - stratēģijā paredzētas lielākas investīcijas izglītības nozarē un pētniecībā, lai reģionā mazinātu ekonomikas attīstības stāvokļa un dzīves līmeņa atšķirības.
  • Transports - viens no stratēģijas mērķiem ir līdz 2020. gadam Donavas reģionā panākt kravas transporta pieaugumu par 20 %. Donavas reģiona pašreizējā kravas flote ir novecojusi, un pa upi veikto pārvadājumu apjoms veido tikai 10-20 % no apjoma, ko pārvadā pa Reinu. Īpašu uzmanību pievērsīs arī reģiona autoceļu un dzelzceļu tīkla attīstīšanai.
  • Enerģētika - stratēģijā paredzēts savienot šā reģiona enerģijas tirgus, lai nākotnē izvairītos no pēdējo gadu ziemās piedzīvotajiem elektroenerģijas un degvielas apgādes traucējumiem. Turklāt tādā veidā palielināsies konkurence. Tam savukārt vajadzētu novest pie zemākām cenām patērētājiem.
  • Vide - jaunas ūdens attīrīšanas iekārtas palīdzēs uzlabot ūdens kvalitāti un samazināt piesārņojumu, kas rodas, upē iepludinot neattīrītus notekūdeņus un mēslojumu. Stratēģijā paredzēti projekti, kuru mērķis ir veicināt videi nekaitīgu tehnoloģiju un bioloģisko daudzveidību.
  • Drošība - iecerēts uzlabot reģiona spēju apkarot organizēto noziedzību, kā arī meklēt un neitralizēt mīnas, kas izliktas neseno reģionālo konfliktu laikā.

Stratēģijai nav paredzēts papildu finansējums, tomēr Komisija izvirzījusi mērķi efektīvāk izlietot pašreizējos līdzekļus, piemēram, 100 miljardus eiro, kas ir pieejami no ES Reģionālās attīstības fonda. Visticamāk, ka ES dalībvalstu valdības stratēģiju apstiprinās 2011. gada pirmajā pusē.

Donavas reģionā atrodas šādas ES dalībvalstis: Austrija, Bulgārija, Čehija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija un Vācija.

Plašāk par ES reģionālo politiku DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites