Naršymo kelias

Dunojaus regiono vystymo strategija - 09/12/2010

Maria Valeria tiltas per Dunojų © ES

Nauji planai plėtoti ekonominį potencialą, gerinti aplinką ir didinti saugumą.

Dunojaus baseine, kuriame gyvena 100 mln. žmonių ir kuris nusidriekęs per 14 šalių, tarp jų - 8 ES valstybių narių, teritorijas, yra keli tiek skurdžiausi, tiek ir turtingiausi Europos regionai.

Dunojaus regiono strategija English skatinamas ilgalaikis bendradarbiavimas, kuriuo siekiama kovoti su pačiomis įvairiausiomis vietos problemomis, spartinti ekonomikos plėtrą, gerinti transporto ir energijos tiekimo tinklus, saugoti aplinką ir didinti saugumą.

  • Ekonomikos plėtra. Didesnėmis investicijomis į švietimą ir mokslinius tyrimus siekiama panaikinti ekonominio išsivystymo ir gyvenimo lygio skirtumus.
  • Transportas. Vienas iš tikslų - iki 2020 m. padidinti krovinių vežimą Dunojumi 20 %. Šiuo metu senstančiais šios upės laivyno laivais gabenamų krovinių kiekis tesudaro 10-20 % krovinių apyvartos Reinu. Taip pat bus skiriama daugiau dėmesio regiono kelių ir geležinkelių tinklų plėtrai.
  • Energetika. Sujungus regiono energetikos rinkas bus lengviau išvengti elektros ir kuro tiekimo pertrūkių, kurių pasitaikė pastarosiomis žiemomis. Dėl padidėjusios konkurencijos turėtų sumažėti kainos vartotojams.
  • Aplinka. Dėl naujų vandens valymo įrenginių pagerės vandens kokybė ir sumažės tarša dėl į upes sutekančių nevalytų kanalizacijos ir trąšomis užterštų vandenų. Strategijoje numatyta ir ekologiškų technologijų bei biologinės įvairovės skatinimo projektų.
  • Saugumas. Šios srities projektais siekiama didinti regiono pajėgumus kovoti su organizuotu nusikalstamumu ir šalinti per nesenus regioninius konfliktus padėtas minas.

Nors jokių papildomų lėšų skirti neplanuojama, Komisija siekia veiksmingiau panaudoti turimas, pvz., 100 mlrd. eurų, kuriuos skiria ES regioninės plėtros fondas. ES šalių vyriausybės strategijai turėtų pritarti iki 2011 m. vidurio.

Dunojaus regionas nusidriekęs šių ES valstybių narių teritorijose: Vokietijos, Austrijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Rumunijos.

Daugiau apie ES regioninę politiką DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos