Navigācijas ceļš

Pilsētas un reģioni apkopo attīstības ieceres 2010. gada atvērto durvju dienās - 04/10/2010

Šonedēļ Briselē tiekas vietējo un reģionālo varas iestāžu pārstāvji, lai apspriestos, kā sadarbojoties celt Eiropas konkurētspēju atbilstoši stratēģijai "Eiropa 2020".

Pasākumā piedalīsies 6000 vēlētu pārstāvju no aptuveni 240 reģioniem un pilsētām. Šogad dalībnieki diskutēs par to, kādu artavu stratēģijas "Eiropa 2020" DeutschEnglishfrançais izpildē var dot reģioni un pilsētas. Šī stratēģija ir Eiropas Savienības ekonomikas izaugsmes un darbavietu radīšanas plāns.

Pilsētu un reģionu vadītāji diskutēs arī par mazāk pārtikušajiem Eiropas reģioniem un iespējām, kā, izmantojot atbalstu no šim nolūkam paredzētām ES finansēšanas programmām, tie varētu sasniegt pārējo valstu labklājības līmeni. Šīs programmas sniedz atbalstu infrastruktūras projektiem, piemēram, sabiedriskā transporta modernizēšanai, kā arī darba apmācībai un izglītībai, it īpaši jaunajās ES dalībvalstīs.

Šajā nedēļā atklās arī interneta forumu "RegioNetwork 2020", kurš pilsētām un reģioniem palīdzēs sadarboties un dalīties informācijā.

Eiropas 2010. gada atvērto durvju dienas notiek ne tikai Briselē vien. Visā Eiropā no septembra un līdz novembrim tiek rīkoti aptuveni 260 vietēji pasākumi English — konferences, kultūras pasākumi, gadatirgi un izstādes.

9. septembrī Grobiņā jau notika pasākums Latvijā — konference "Latvija ES: pilsētu un novadu izaicinājumi šodien un nākotnē". Konferencē pieņēma secinājumus par to, kas darāms, lai uzlabotu ES fondu apguvi.

Vietējie pasākumi notiks arī pēc atvērto durvju dienām Briselē. Piemēram, Lielbritānijas pilsētā Glosterā 19. oktobrī būs darbseminārs, kurā vietējos uzņēmējus iepazīstinās ar enerģijas taupības pasākumiem un jaunākajām vides tehnoloģijām. Tur runās arī par ES finansētiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

Atvērto durvju dienas Briselē organizē Komisija un Reģionu komiteja — ES struktūra, kas reģionālajām un vietējām varas iestādēm palīdz ietekmēt ES politikas veidošanu.

Sekojiet atvērto durvju dienu pasākumiem tiešsaistē! English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites