Cesta

Hospodářský růst ve středu pozornosti měst a regionů - 04/10/2010

Zástupci místních a regionálních orgánů členských států budou na zasedání v Bruselu tento týden diskutovat o možnostech posílení konkurenceschopnosti Unie v kontextu strategie Evropa 2020.

Letošní ročník uvítá na 6000 volených zástupců z více než 240 regionů a měst. Účastníci se letos zaměří na úlohu regionů a měst při naplňování strategie Evropa 2020 DeutschEnglishfrançais , plánu EU na dosažení hospodářského růstu a zaměstnanosti v příštím desetiletí.

Dalším horkým tématem diskusí zástupců občanské společnosti a veřejných orgánů budou méně prosperující evropské regiony. Unie doufá, že se podaří co nejlépe využít programy financování, které na pomoc těmto regionům vytvořila. V rámci těchto programů jsou uvolňovány prostředky na projekty budování infrastruktury - například na zkvalitňování veřejné dopravy, na profesní přípravu a vzdělávání, a to zejména v nových členských státech.

Tento týden bude také spuštěna platforma RegioNetwork 2020, které má prostřednictvím internetového fóra pomoci městům a regionům lépe spolupracovat a sdílet informace.

Jednání v Bruselu budou vyvrcholením Dnů otevřených dveří, v jejichž rámci se bude konat přes 260 akcí English . Konference, kulturní akce, veletrhy a výstavy budou probíhat po celé Evropě až do listopadu.

Například francouzský Grenoble organizuje 16. října seminář, jež shrnuje reakce veřejnosti na budoucnost místního plánu městského rozvoje. Debatu mají kromě jiného podnítit nejlepší příklady z fungování městské dopravy z celé Evropy.

Praha organizuje workshop, jehož součástí bude kulatý stůl s úspěšnými žadateli a realizátory projektů z komunitárních programů. Cílem bude přenést zkušenosti realizátorů na potenciální nové žadatele.

Dny otevřených dveří v Bruselu organizuje Evropská komise a Výbor regionů, který regionálním a místním orgánům umožňuje ovlivňovat politiku Unie.

Živé vysílání z akcí Dnů oteřených dveří 2010 English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy