Navigācijas ceļš

Uzmanības centrā reģioni - 21/05/2010

"RegioStars" balva — kristāla statuete © ES

ES piešķir balvu "RegioStars" reģionāliem projektiem, kas atzīti par visoriģinālākajiem un visnovatoriskākajiem

Šāgada konkursā kopā ir seši uzvarētāji. Starp tiem ir Zviedrijā strādājošs mikrofinansēšanas institūts, kas imigrantēm palīdz izveidot pašām savu uzņēmumu, un Vācijā īstenots telemedicīnas projekts. Laureātiem balvu — kristāla statueti — pasniedza reģionu politikas komisārs Johanness Hāns. (Sk. uzvarētāju sarakstu DeutschEnglishfrançaislietuvių kalbaNederlandsslovenščinasuomisvenska ).

Konkursu "RegioStars" rīko kopš 2008. gada, un šo balvu piešķir ik gadu, tādējādi izceļot labākos reģionālās attīstības projektus, kuri saņēmuši finansējumu no ES reģionālās politikas budžeta. Šīs politikas mērķis ir samazināt attīstības līmeņa atšķirības starp dažādiem ES reģioniem. Konkursā piedalīties aicināti visi ES reģioni, kas īsteno projektus, kurus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Eiropas Sociālais fonds vai Kohēzijas fonds. Šogad konkursam bija pieteikti 87 projekti.

Laikposmā no 2007. g. līdz 2013. g. Eiropas Savienība reģionu politikai ir iedalījusi 308 miljardus eiro, līdz ar to šī ES izdevumu pozīcija ierindojas otrajā vietā aiz kopējās lauksaimniecības politikas. Lai arī 80 % no minētās summas paredzēti nomaļiem un atpalikušiem reģioniem, visiem reģioniem ir iespēja saņemt ES palīdzību, lai uzlabotu savu konkurētspēju un pievilcību.

Atbalstam paredzētos līdzekļus izmaksā ar triju dažādu fondu starpniecību. Kohēzijas fonds palīdz tām dalībvalstīm, kuru IKP uz vienu iedzīvotāju ir mazāks par 90 % no ES vidējā līmeņa (galvenokārt tās ir valstis, kas ES pievienojušās pēdējās). Šis fonds finansē transporta un vides jomā īstenotus projektus. Savukārt Eiropas Sociālais fonds piešķir līdzfinansējumu profesionālajai izglītībai, jaunu darbavietu veidošanai un iedzīvotāju iesaistīšanai darba tirgū. Tieši šis fonds atbalstīja vienu no pārējiem šogad apbalvotajiem projektiem — pieaugušajiem domātus datorkursus Lietuvā. Trešais ir Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), kas atbalsta dažādus projektus, tostarp šādās jomās: infrastruktūra un transports, MVU, pētniecība, izglītība un kultūra. Šis fonds atbalstīja vēl vienu no apbalvotajiem projektiem — Beļģijā īstenotu bijušo ogļraktuvju pārveidošanas projektu, kas no ERAF saņēma 3,2 miljonus eiro.

Godinot labākos reģionālos projektus, šā konkursa mērķis ir rosināt arī citus reģionus ķerties pie darba, lai ar ES fondu palīdzību īstenotu novatoriskas idejas. Jau tagad var pieteikt dalību nākamā gada konkursam "RegioStars 2011" (līdz 16. jūlijam).

 

Plašāk par konkursu "RegioStars" Englishfrançais

Plašāk par ES reģionu politiku DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites