Navigatsioonitee

Tunnustus parimatele piirkondlikele projektidele - 21/05/2010

RegioStarsi kristallauhind © EL

RegioStarsi auhinnad: EL tunnustab kõige originaalsemaid ning innovatilisemaid piirkondlikke projekte

Rootsi mikrofinantseerimisinstituut, mis aitab sisserännanud naistel alustada oma ettevõttega ning Saksa telemeditsiiini projekt on kaks kuuest 2010. aasta RegioStarsi konkursil auhinna võitnud projektist. Võitjad said oma kristallist auhinna regionaalpoliitika volinikult Johannes Hahnilt (Vt auhinna võitnud projektide täielikku nimekirja DeutschEnglishfrançaislietuvių kalbaNederlandsslovenščinasuomisvenska ).

Alates 2008. aastast tunnustatakse iga-aastaste RegioStarsi auhindadega parimaid projekte, mida rahastatakse ELi regionaalpoliitika raames. Viimase eesmärk on vähendada piirkondlikke arenguerinevusi ELis. Kõiki ELi piirkondi on kutsutud üles kõnealusele konkursile esitama projekte, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist, Euroopa Sotsiaalfondist või Ühtekuuluvusfondist. Käesoleval aastal esitati 87 projekti.

Ajavahemikus 2007-2013 eraldab EL regionaalpoliitikale 308 miljardit eurot, seades asjaomase poliitika eraldiste suurust aluseks võttes ühise põllumajanduspoliitika järel teisele kohale. Kuigi üle 80% kõnealusest summast eraldatakse kõige enam abi vajavatele piirkondadele, on kõigil piirkondael võimalus saada Euroopa toetust oma konkurentsivõime ning atraktiivsuse parandamiseks.

Abi eraldatakse kolmest fondist. Ühtekuuluvusfondi vahendid on suunatud ELi liikmesriikidele, kelle SKP elaniku kohta on väiksem kui 90% ELi keskmisest (eelkõige ELiga hiljuti ühinenud riigid). Selle raames rahastatakse transpordile ning keskkonnale suunatud projekte. Euroopa Sotsiaalfondist rahastatakse kutseõpet, töökohtade loomist ning tööturule integreerimist. Kõnealusest fondist rahastati samuti RegioStars auhinna võitnud Leedu algatust, mis keskendus täiskasvanutele arvuti algõppe andmisele. Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatavad meetmed hõlmavad transpordi infrastruktuuri, VKEsid, teadusuuringuid, haridust ja kultuuri. Auhinna võitnud Belgia projektile, mille eesmärk oli vana kaevanduspiirkonna uuenduslik taaskasutamine, eraldati ERFist 3,2 miljonit eurot.

Tunnustades parimaid piirkondlikke projekte, on konkursi eesmärk julgustada teisi piirkondi võtma ette innovaatilisi algatusi Euroopa kaasrahastamise abil. 2011. aasta RegioStarsi konkursile saab juba registreeruda (tähtaeg 16. juuli).

 

Täiendavalt RegioStarsi auhindade kohta Englishfrançais

ELi regionaalpoliitika DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad