Navigačný riadok

Regionálne recepty na úspech - 05/10/2009

Logo Európskeho týždňa regiónov a miest ©EC

Európska konferencia na podporu regionálnych riešení celosvetových problémov

Recesia zapríčinila v mnohých európskych mestách a regiónoch vysokú nezamestnanosť a pokles príjmov. Ako proti nej bojujú? Keďže miestny rozvoj je hnacím motorom celého európskeho hospodárstva, odpoveď na túto otázku by mohla byť kľúčom k ekonomickej obnove.

Touto otázkou sa budú zaoberať aj mnohí účastníci výročnej konferencie o regionálnej politike EÚ OPEN DAYS English, ktorá sa koná v Bruseli. Jedno z najväčších podujatí tohto druhu ponúka prehľad miestnych riešení na podporu rastu a poskytuje priestor pre mestá a regióny na diskusiu a tvorbu partnerstiev. Konferencia im zároveň umožňuje ukázať, ako využívajú prostriedky z fondov EÚ na regionálny rozvoj, na ktorý je vyčlenených 347 miliárd EUR na obdobie rokov 2007 – 2013.

Štyroch dní seminárov, pracovných stretnutí, prednášok a výstav, ktoré sa konajú od 5. do 8. októbra, sa zúčastní približne 7 000 zaregistrovaných politikov, odborníkov a zástupcov priemyslu z 33 krajín. V rovnakom čase sa v celej Európe budú konať ďalšie konferencie menšieho rozsahu, na ktorých sa bude podieľať celkovo 213 regiónov a miest.

Podujatia budú zamerané na štyri oblasti: inováciu, udržateľný rozvoj, územnú spoluprácu a regionálnu politiku EÚ. Na programe tohtoročnej konferencie je niekoľko prednášok a panelových diskusií s poprednými odborníkmi v oblasti regionálnej politiky.

Viac o regionálnej politike EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy