Ścieżka nawigacji

Regionalne recepty na sukces - 05/10/2009

Logo Dni Otwartych © EC

Europejska konferencja promuje regionalne rozwiązania dla globalnych problemów.

Recesja pogrążyła wiele europejskich miast i regionów w bezrobociu i drastycznie obniżyła ich przychody z podatków. Jak sobie z tym poradzą? Odpowiedź może mieć zasadnicze znaczenie dla ożywienia gospodarczego w Europie, wzrost na poziomie lokalnym odgrywa bowiem pierwszorzędną rolę w napędzaniu wzrostu na poziomie krajowym i europejskim.

Pytanie to z pewnością zaprząta umysły wielu uczestników tegorocznych Dni Otwartych English – corocznej konferencji UE poświęconej polityce regionalnej, będącej jednym z największych tego typu wydarzeń. Konferencja w Brukseli jest okazją do ukazania lokalnych wysiłków na rzecz pobudzenia wzrostu, a także do dyskusji i budowania partnerstw między regionami i miastami. Jest to dla nich również sposobność do zaprezentowania, na jakie projekty przeznaczają środki z unijnych funduszy na rzecz rozwoju regionalnego (347 mld euro na lata 2007–13).

W czterodniowej konferencji (5–8 października), na którą składają się warsztaty, wykłady i wystawy, udział zapowiedziało 7 tys. działaczy politycznych, ekspertów i przedstawicieli sektora przemysłu. Równolegle w całej Europie odbędą się podobne wydarzenia zorganizowane na mniejszą skalę. W sumie ma w nich uczestniczyć 213 regionów i miast.

Główne tematy tegorocznych Dni Otwartych to: innowacje, zrównoważony rozwój, współpraca terytorialna i unijna polityka regionalna. Tegoroczna konferencja będzie obejmować serię wykładów i paneli dyskusyjnych z udziałem uznanych ekspertów z dziedziny polityki regionalnej.

Więcej na temat polityki regionalnej UE

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki