Cesta

Regionální tipy na úspěch - 05/10/2009

Logo dní otevřených dveří  ©ES

Evropská konference poukáže na regionální řešení globálních problémů.

V důsledku recese se zvýšila nezaměstnanost v mnoha evropských městech a regionech a má dopad i na jejich příjmy. A jak tuto situaci zvládají? Odpověď na tuto otázku by mohla být stěžejní pro uzdravení evropské ekonomiky, protože růst místního hospodářství hraje důležitou roli při oživování ekonomiky obecně.

Tuto otázku si letos zajisté klade mnoho účastníků Dní otevřených dveří English, výroční konference EU na téma regionální politiky. Toto setkání v Bruselu je jednou z největších událostí svého druhu. Představí se na něm místní projekty, které se snaží o oživení růstu. Zároveň bude pro regiony a města příležitostí diskutovat o dalších možnostech rozvoje a vytváření partnerství. Kromě toho budou mít regiony možnost ukázat, jak využívají prostředky EU přidělené na regionální rozvoj (mezi lety 2007–2013 se jedná o částku 347 miliard eur).

Od 5. do 8. října, kdy se budou konat nejrůznější semináře, workshopy, přednášky a výstavy, se do Bruselu sjede kolem 7 000 tvůrců politik, odborníků a zástupců jednotlivých odvětví ze 33 zemí. Zároveň budou probíhat menší konference na několika místech v Evropě. Celé akce se hodlá zúčastnit celkem 213 měst a regionů.

Jednotlivé přednášky a semináře se budou týkat čtyř témat: inovací, udržitelného rozvoje, územní spolupráce a regionální politiky EU. Během letošní konference se bude konat několik přednášek a moderovaných panelových diskusí s uznávanými odborníky na regionální politiku.

Více informací o regionální politice EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy