Naršymo kelias

Regioninių skirtumų mažinimas ES ir už jos ribų - 12/05/2009

Guggenheimo muziejus Bilbao, Ispanija ©EB

ES dalijasi regionų stiprinimo patirtimi su tokiomis šalimis kaip Brazilija, Rusija ir Kinija.

Mažinti regionų ekonominius skirtumus – vienas iš svarbiausių ES uždavinių. Regionų konkurencingumui didinti skiriama 44 % ES biudžeto. Visų projektų, kuriais siekiama ugdyti vietos darbuotojų įgūdžius, skatinti verslumą, gerinti infrastruktūrą ir saugoti aplinką, tikslas – padėti neturtingesniems ES regionams pasivyti savo kaimynus.

Vienas pavyzdys – saulės energijos sistemos Englishfrançaismagyar įdiegimas vienoje iš Vengrijos valstybinių ligoninių. Įdiegus šią sistemą sutaupyta daug energijos, sukurta darbo vietų, o saulės energiją imta naudoti ir kitose regiono vietose.

Kai kurios ES nepriklausančios šalys, pvz., Kinija, Rusija, Brazilija, kurios irgi stengiasi sumažinti didelius regioninius skirtumus ir sprendžia kelių valdymo lygmenų problemą, pareiškė norą bendradarbiauti su ES ir pasidalyti patirtimi.

Bendradarbiavimas bus aptariamas per konferenciją Englishfrançais , kurioje dalyvaus Europos, Afrikos, Rusijos, Kinijos ir Pietų Amerikos vyriausybių ir regionų atstovai. Dalyviai svarstys, kaip įdiegti veiksmingą valdymo sistemą, kad būtų galima įgyvendinti regionų vystymo politiką.

Ši konferencija – pirmas konkretus bandymas suteikti ES nepriklausančioms šalims galimybę susipažinti su regioninių projektų finansavimo mechanizmais ir atrankos kriterijais. ES regioninė politika įgyvendinama naudojantis valdymo sistema, kurią sudaro Europos, nacionalinis, regioninis ir vietos lygmenys.

Įtraukiant vietos ir regionų atstovus į strategijų rengimo ir projektų atrankos veiklą, vietos organizacijų vaidmuo priimant sprendimus ES didėja. Ši patirtis labai domina dideles šalis, pavyzdžiui, Kiniją ir Rusiją, kurios teigia norinčios mažinti regioninius skirtumus, padaryti viešąją politiką skaidresnę ir vykdyti decentralizaciją, kad regionai įgytų daugiau svarumo.

Daugiau informacijos apie ES regioninės politikos tarptautinius aspektus English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos