Naršymo kelias

Nugalėtoju skelbiamas... - 17/02/2009

Konkurso „RegioStars“ nugalėtojams skiriamas krištolo apdovanojimas © EB

ES tvarios energijos ir mokslinių tyrimų projektams skirti regioniniai inovacijų apdovanojimai.

Saulės elektrinė Prancūzijos Reuniono saloje ir aeronautikos mokslinių tyrimų centras Belgijos Valonijos regione gavo du iš ES kasmetinių apdovanojimų už geriausius regioninius projektus Englishfrançais. Be jų, vasario 16 d. įvykusioje „RegioStars“ apdovanojimų ceremonijoje nugalėtojais buvo paskelbti ir Velsas, Graikija bei Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė.

Apdovanojimus – krištolo prizus su lazeriu išgraviruota žvaigžde – įteikė už regioninę politiką atsakinga Europos Komisijos narė Danuta Hübner ir vertinimo komisijos pirmininkas Amsterdamo meras Jobas Cohenas. D. Hübner teigimu, „norint skatinti Europos konkurencingumą ir užimtumą, ypač šiomis sudėtingomis ekonomikos sąlygomis, būtinos naujos idėjos ir pažangus mąstymas“.

Dar dviem projektams buvo skirti specialieji apdovanojimai. Vienas iš jų – bendros Škotijos, Grenlandijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos ir Islandijos pastangos sukurti naujas šiaurinių regionų kelių gerinimo priemones ir metodus. Kitas – sėkmingos Saro krašto (Vokietija) mokslinių tyrimų institutų pastangos parduoti įgytą praktinę patirtį kosmoso pramonei.

Dėl šių metų „RegioStars“ apdovanojimų rungėsi daugiau kaip 50 aštuoniolikos šalių projektų. Konkursui galima teikti projektus, kuriems įgyvendinti gautos regioninei plėtrai skirtos ES lėšos.

Įvairiems ES regionams tenka spręsti daug panašių uždavinių, tokių kaip gyventojų senėjimas ir tvarios energijos poreikis. „RegioStars“ apdovanojimai skiriami novatoriškiems projektams, kurių pavyzdys gali įkvėpti kitus regionus.

Į galutinį apdovanojimų sąrašą buvo įtraukti dvidešimt penki projektai.

Plačiau apie apdovanojimus „RegioStars“ už regioninius novatoriškus projektus Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos