Navigatsioonitee

Ning võitja on... - 17/02/2009

Kristallist RegioStars auhind © EÜ

Piirkondlikud innovatsiooniauhinnad ELi säästva energeetika ja teadusuuringute projektidele.

Prantsusmaale kuuluval Réunioni saarel paiknev päikeseenergia jaam ja Belgia Vallooni regioonis asuv lennundusalaste teadusuuringute keskus said ELi parimate piirkondlike projektide aastapreemiad Englishfrançais . 16. veebruaril toimunud RegioStars tseremoonial said auhinnad ka Wales ja Kreeka ning Saksamaa liidumaa Nordrhein-Westfalen.

Kristallist auhinna, millesse on laseriga graveeritud täht, andsid üle regionaalpoliitika volinik Danuta Hübner ja Amsterdami linnapea Job Cohen, kes oli ühtlasi ka zürii esimees. „Euroopa konkurentsivõime ja tööhõive ergutamine vajab eelkõige praeguses keerulises majandusolukorras uusi ideid ja edumeelset mõtlemist,” sõnas volinik Hübner.

Veel kaks projekti väärisid spetsiaalset äramärkimist. Üks neist oli Šotimaa, Gröönimaa, Rootsi, Soome, Norra ja Islandi ühisprojekt, mille eesmärk oli töötada väja uued vahendid ja meetodid teede korrastamiseks põhjapoolsetes piirkondades. Teine tunnustuse saanud projekt oli Saarimaa teadusinstituutide edukas turustamistegevus, mille raames edastati oma kogemusi kosmosetööstusele.

Sel aastal osales RegioStars konkursil üle 50 projekti 18 riigist. Konkurss on avatud projektidele, mida rahastatakse ELi regionaalarengule suunatavatest vahenditest.

ELi eri piirkondadel on palju ühiseid probleeme, sealhulgas elanikkonna vananemine ja vajadus säästva energeetika järele. RegioStars auhindade väljaandmine võimaldab esitleda innovaatilisi projekte, mis võivad inspireerida ka teisi piirkondi.

Auhinnasaajad valiti lõpuks välja 25 projekti hulgast. Ühendkuningriigist konkursile esitatud ja auhinna saanud Walesi projektiga toetatakse uusi keskkonnasõbralikumaid tehnoloogiaid piirkondlikult olulises trükitööstuses. Äripartneritega läbiviidud juhtumianalüüsi käigus tegi Walesis Swanseas asuv kattematerjali ja trükikeskus kindlaks võimalused, kuidas edendada innovatsiooni ja aidata ettevõtteid (eriti väikeettevõtteid) uute tehnoloogiate rakendamisel.

Lugege täiendavalt piirkondlike innovaatiliste projektide auhindade RegioStars kohta Englishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad