Navigācijas ceļš

Reģionos darbs turpinās - 06/10/2008

Reģionu komitejas ēka Briselē, ko rotā sauklis “Reģioni un pilsētas izaicinājumiem pilnā pasaulē”.

Inovācija un ilgtspējīga attīstība ir reģionu izaugsmes atslēga.

Ilgtspējīga attīstība jau sen ir atzīta par Eiropas prioritāti, bet nu klimata pārmaiņu krīze liek to izvērtēt no jauna. Tomēr daudzām pilsētām un ciematiem tā joprojām ir grūti sasniedzams mērķis.

Ilgtspējīga attīstība ir viens no galvenajiem jautājumiem ES 2008. gada reģionālās politikas atvērto durvju dienās English. Briselē no 6. līdz 9. oktobrim pulcējas apmēram 6500 politiķu, ekspertu un rūpniecības pārstāvju no 32 valstīm, lai piedalītos semināros, lekcijās, darbsemināros un izstādēs. Cituviet Eiropā šajā laikā norit sīkāka mēroga pasākumi.

Šī sanāksme, kas ir viens no vērienīgākajiem notikumiem šajā jomā, dod iespēju reģioniem un pilsētām apmainīties ar labāko pieredzi un idejām, kā paātrināt izaugsmi un veidot jaunas darbavietas. Sevi apliecinājuši, piemēram, tehnoloģiju parki, inovatīvi pilsētpārveides plāni un ātrgaitas transporta savienojumi. Šajā pasākumā reģionu pārstāvji arī stāstīs, kā izlieto ES reģionālās attīstības līdzekļus, kuri 2007.–2013. gadam atvēlēti 347 miljardu eiro apmērā.

Šogad konferences uzmanības centrā būs diskusija par to, kā respektēt un likt lietā Eiropas teritoriālo un kultūras dažādību (“teritoriālo kohēziju”). Gadiem ilgi ES reģionālās politikas degpunktā bija sociālo un ekonomisko atšķirību novēršana. Toties tagad arvien lielāku atzinību gūst viedoklis, ka dažādība spēj veicināt noturīgu izaugsmi.

Arī inovācija — cita šogad godā celtā tēma — ir svarīgs izaugsmes nosacījums. Plaukstoši reģioni parasti iegulda vairāk līdzekļu pētniecībā un attīstībā, tādējādi vairojot savu labklājību un vienlaikus padziļinot plaisu ar trūcīgākajiem reģioniem.

Šīs atvērto durvju dienas nav domātas tikai ES. Tajās piedalās arī Turcija, Horvātija, Norvēģija un Šveice, kā arī Bosnija-Hercegovina un Īslande, kuras šogad pasākumā viesojas pirmo reizi. Pārstāvētas ir arī Ķīna, Krievija, Brazīlija, Serbija un dažādas starptautiskas organizācijas.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites