Naršymo kelias

Augimo rūpesčiai - 06/10/2008

Regionų komiteto pastatas Briuselyje su šūkiu „Regionai ir miestai iššūkių pasaulyje“

Naujovių diegimas ir tvarus vystymasis – svarbiausi regionų plėtros elementai.

Tvarus vystymasis, jau ilgą laiką esantis Europos dėmesio centre, dėl klimato kaitos krizės tapo dar svarbesnis, tačiau miestams ir didmiesčiams vis dar sunku diegti jo principus.

Tvarus vystymasis – viena pagrindinių ES 2008 m. regioninės politikos „atvirų durų dienų“ English temų. Į spalio 6–9 d. Briuselyje vyksiančio keturių dienų renginio seminarus, praktinius užsiėmimus, paskaitas ir parodas užsiregistravo apie 6500 politikų, specialistų ir pramonės atstovų iš 32 šalių. Visoje Europoje vyks kiti mažesni renginiai.

Susitikimas Briuselyje yra vienas didžiausių tokios rūšies renginių ir suteikia galimybę regionams ir miestams pasidalyti sėkmės istorijomis bei idėjomis, kaip paskatinti ekonomikos plėtrą ir darbo vietų kūrimą. Tarp sėkmingų pavyzdžių galima paminėti technologijų parkus, naujoviškas miestų rekonstrukcijos programas bei greitojo transporto linijas. Renginio dalyviai taip pat gali parodyti, kaip panaudoja ES regioninės plėtros fondų lėšas (347 mlrd. eurų 2007–2013 m.).

Šių metų susitikimo dėmesio centre – diskusijų dėl būtinybės saugoti ir naudoti Europos teritorijų ir kultūrų įvairovę pradžia. Jau daug metų ES regionine politika siekiama šalinti socialinę ir ekonominę nelygybę, bet vis daugiau balsų ragina dėti daugiau pastangų pasinaudoti įvairove skatinant tvarų vystymąsi.

Ekonomikos augimui svarbus ir naujovių diegimas – kita šių metų tema. Klestintys regionai moksliniams tyrimams ir plėtrai paprastai skiria daugiau lėšų, taip tapdami dar turtingesni ir dar labiau pranokdami mažiau turtingus regionus.

Atvirų durų dienos skirtos ne tik ES šalims. Tarp šių metų dalyvių bus ir Turkija, Kroatija, Norvegija, Šveicarija bei pirmą kartą dalyvaujančios Bosnija ir Hercegovina bei Islandija. Prie renginio kartu su tarptautinėmis organizacijomis prisidės ir Kinija, Rusija, Brazilija bei Serbija.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos