Cesta

Téměř 350 miliard eur na hospodářský růst a zaměstnanost v Evropě - 15/05/2008

Kresba velkého koláče rozděleného na segmenty

V důsledku radikálních změn priorit se 450 programů zaměří na financování regionálních projektů v EU.

Programy EU pro regionální rozvoj na období 2007-2013 jsou zaměřeny na aktuální problémy, jako jsou globalizace, změna klimatu, migrace a stárnutí obyvatelstva. Lví podíl vyhrazených prostředků však bude věnován hospodářskému růstu a tvorbě pracovních míst.

Komisařka pro regionální politiku Danuta Hübnerová uvítala skutečnost, že nové kolo jednání zajistilo dosud nevídanou adresnost programů. Na základě předpokladu, že širší účast povede ke zvýšení úspěšnosti programů, se tentokrát do jednání zapojila široká škála účastníků.

Nejvíce prostředků bude poskytnuto prostřednictvím Evropského sociálního fondu, což je hlavní nástroj EU investující přímo do lidí.

K realizaci těchto investic stanovilyDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski tyto jasné cíle:

  • ve Španělsku se více než zdvojnásobí finanční podpora výzkumu a vývoje a dosáhne 8 miliard eur;
  • na informační a komunikační technologie bude vynaloženo 15,3 miliard eur, což je dvakrát více než v období 2000-2006. Polsko, Itálie, Řecko, Slovensko a Španělsko věnují na tuto oblast nejvíce;
  • Finsko podpoří začínající podniky 343 miliony eur a Polsko zkrátí dobu potřebnou pro založení podniku z 60 na 7 dní;
  • téměř 26 miliard eur bude investováno do zvýšení kvality a dostupnosti vzdělávání a odborné přípravy, včetně podpory projektů celoživotního vzdělávání a pomoci při dokončování studia, zejména v Portugalsku, Řecku a Itálii;
  • investice v oblasti životního prostředí budou činit 105 miliard eur. Lotyšsko plánuje zvýšit podíl obyvatel, kteří jsou pokryti systémem čištění odpadních vod, z 9 % na 62 %.

To jsou však jen některé z přijatých závazků. Nyní bude nutno vybrat konkrétní projekty, aby vyhrazená finanční pomoc mohla vést ke konkrétním výsledkům.

Další informace:

Finanční podpora EU pro regiony ve vaší zemi DeutschEnglishfrançais

Nedávné regionální programy EU DeutschEnglishfrançais

Dejte nám vědět,DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski nebo vaší obci (nejpozději do 30. května).

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy