Naršymo kelias

Europiečiai pritaria regioninei politikai - 07/03/2008

Viduramžių pirtis prie Omeriye mečetės Kipre

Apklausos rezultatai rodo, kad europiečiai palaiko ES regioninę politiką, bet kartu pageidauja, kad būtų aktyviau sprendžiami nauji XXI amžiaus uždaviniai.

ES regioninės politikos DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski pėdsakai, ko gero, pastebimi ir jūsų regione. Jei apsižvalgysite, galbūt išvysite naują greitkelį, geležinkelį ar tiltą. Pagal regioninę politiką, kuriai skirta daugiau kaip trečdalis ES biudžeto, įgyvendinta keli šimtai tūkstančių projektų, kuriais siekiama atgaivinti Europos regionus.

Naujausia Eurobarometro apklausa English (en) français (fr) atskleidė, kad europiečiai iš esmės pritaria regioninei politikai ir džiaugiasi pokyčiais savo regione. Septyni iš dešimties su regioninės politikos priemonėmis susipažinusių europiečių mano, kad regioninė politika yra naudinga.

Nenuostabu, kad apie regioninę politiką daugiausia žinoma tose šalyse, kurios gavo iš jos daugiausia naudos. Apie regioninę politiką yra girdėję apie du trečdaliai Slovėnijos (66 %), Lietuvos (65 %) ir Airijos (64 %) apklausoje dalyvavusių piliečių. Bulgarijoje (35 %), Kipre (35 %) ir Nyderlanduose (30 %) apie ją žinojo maždaug tik trečdalis apklaustųjų.

85 % respondentų pritarė šios politikos tikslui padėti neturtingiausiems regionams ir sumažinti skirtumus tarp turtingų bei skurdžių regionų. Šiuo metu turtingiausia ES valstybė Liuksemburgas septynis kartus turtingesnė už skurdžiausią ES šalį Rumuniją. Jei lygintumėm regionus, skirtumai būtų dar didesni.

Didžioji europiečių dauguma norėtų, kad į regioninės politikos tikslus būtų įtraukti su klimato kaita, globalizacija ir Europos visuomenės senėjimu susiję uždaviniai.

Kad piliečiai žinotų apie jų šalyje įgyvendinamus projektus, ES valstybės netrukus turės skelbti visus pagal regioninę politiką finansuojamus projektus.

Šis sausio mėnesį atliktas tyrimas, kuriame apklausta 27 000 europiečių, – tai 2007 m. rugsėjo mėn. už regioninę politiką atsakingos Europos Komisijos narės Danutos Hübner inicijuotų viešųjų konsultacijų dėl regioninės politikos ateities dalis.

Regioninės politikos laimėjimai DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos