Ścieżka nawigacji

Regiony wyróżnione za innowacyjność - 25/02/2008

Most wiszący

Regiony dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie najbardziej sprawdzonych rozwiązań w promowaniu zrównoważonego rozwoju i konkurencyjności dzięki wykorzystaniu instrumentów europejskiej polityki regionalnej.

Ponad 600 podmiotów regionalnych bierze udział w konferencji „Regiony, uczestnicy zmian gospodarczych” DeutschEnglishfrançais, która odbywa się w Brukseli w dniach 25 i 26 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska. Jest to okazja dla regionów do podzielenia się z innymi swoimi dobrymi praktykami. Podczas tegorocznej konferencji na temat konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju, regionalne podmioty będą miały okazję uczestniczyć w licznych warsztatach dotyczących np. klastrów gospodarczych lub inicjatywy CIVITAS, której celem jest promowanie stabilnych, czystych i wydajnych środków transportu.

Regiony Unii Europejskiej stoją przed wspólnymi wyzwaniami: starzeniem się społeczeństwa, koniecznością dostosowania się do zmian spowodowanych globalizacją, zapotrzebowaniem na zrównoważone dostawy energii itd. Poprzez wymianę swoich pomysłów mogą uzupełniać się i współdziałać na rzecz poprawy strategii regionalnych.

W latach 2007−2013 na działania związane z tworzeniem sieci służących wymianie informacji i wiedzy oraz na inne działania edukacyjne przeznaczone zostanie 375 milionów euro. Na odbywającej się w tym tygodniu  konferencji władze odpowiedzialne za zarządzanie funduszami strukturalnymi będą mogły przedstawić swoje strategie, doświadczenia i projekty. Tematem jednego z warsztatów będą sposoby przygotowania tradycyjnych sektorów gospodarki i ich pracowników do funkcjonowania w gospodarce globalnej.

Jednym z najważniejszych punktów programu konferencji będzie wręczenie nagród RegioStars Englishfrançais i prezentacja RegioStars 2009 przez Danutę Hübner, komisarz UE ds. politki regionalnej. Nagroda RegioStars wyróżnia najbardziej innowacyjne projekty w dziedzinie rozwoju regionalnego.

Więcej na temat polityki regionalnej UE.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki