Cesta

Ocenění pro vynikající regiony - 25/02/2008

Visutý most

Bruselská konference nabízí regionům příležitost vyměnit si osvědčené postupy podpory udržitelného rozvoje a konkurenceschopnosti.

Více než 600 zástupců regionů se účastní konference „Regiony pro hospodářskou změnu“ DeutschEnglishfrançais, která se koná 25. a 26. února v Bruselu. Na této konferenci, kterou pořádá Evropská komise společně s Výborem regionů danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, se mohou regiony vzájemně informovat o svých zkušenostech. Letošními hlavními tématy jsou konkurenceschopnost a udržitelný rozvoj a zástupci regionů se mohou zúčastnit řady seminářů zaměřených například na seskupení podniků či na iniciativu CIVITAS DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiRomâna, jejímž cílem je podpora udržitelných způsobů dopravy.

Regiony Evropské unie čelí společným výzvám, jimiž jsou stárnutí obyvatelstva, nutnost přizpůsobit se globalizaci, zajištění udržitelné energie atd. Díky výměně názorů a nápadů mohou regiony spolupracovat na zlepšování regionálních politik.

V období 2007-2013 bude vynaloženo 375 milionů eur na vytváření sítí a odbornou přípravu. Orgány odpovědné za správu strukturálních fondů budou mít na konferenci příležitost představit své strategie a informovat o svých zkušenostech a projektech. Jeden ze seminářů bude zaměřen na přizpůsobování tradičních průmyslových odvětví globalizaci.

K hlavním bodům programu bude patřit udělení prvních cen RegioStars Englishfrançais a představení cen RegioStars 2009 evropskou komisařkou pro regionální politiku Danutou Hübnerovou. Toto ocenění je určeno nejinovativnějším projektům v oblasti regionálního rozvoje.

Další informace o regionální politice DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy