Navigatsioonitee

Regioonid staaridena - 25/02/2008

Ülestõstetud sild

Regioonid vahetavad häid tavasid, et edendada Euroopa regionaalpoliitikavahendite abil jätkusuutlikku arengut ja konkurentsivõimet.

25.–26. veebruaril Brüsselis toimuvast konverentsist „Piirkonnad majandusmuutustes DeutschEnglishfrançais“ võtab osa üle 600 piirkondade esindaja. Euroopa Komisjoni ja Regioonide Komitee danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska korraldatav konverents annab regioonidele võimaluse vahetada omavahel häid tavasid. Selle aasta konverentsil käsitletakse konkurentsivõime ja jätkusuutliku arengu teemasid. Piirkondade esindajatel on võimalus osaleda paljudel seminaridel, kus arutletakse näiteks ettevõtjate rühmituste või algatuse CIVITAS DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiRomâna üle. Nimetatud algatuse eesmärk on edendada jätkusuutlikku transporti.

Euroopa Liidu piirkondadel seisavad ees ühised keerulised probleemid: rahvastiku vananemine, üleilmastumisega kohanemine, jätkusuutlikud energiatarned, jne. Ideid vahetades saavad piikonnad koondada oma jõu ning teha koostööd regionaalpoliitika täiustamiseks.

Ajavahemikul 2007–2013 eraldatakse koostöövõrkudele ja õpingutele 375 miljonit eurot. Sellel nädalal toimuv konverents võimaldab struktuurifondide haldamise eest vastutavatel ametiasutustel esitada oma strateegiaid, kogemusi ja kavasid. Ühel konverentsi raames toimuvatest seminaridest käsitletakse võimalusi, kuidas kohandada traditsioonilist tööstust ja selle töötajaid üleilmastumisega.

Konverentsi põhisündmus on auhindade RegioStars Englishfrançais kätteandmine ja 2009. aasta auhinna RegioStars esitlus Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika voliniku Danuta Hübneri poolt. Auhinnaga pärjatakse kõige uuenduslikumaid piirkondliku arengu projekte.

Lisateave: ELi regionaalpoliitika DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad