Naršymo kelias

Regioninei politikai skirtos lėšos leidžiamos tikslingai - 14/02/2008

Statomos užtvankos vaizdas iš paukščio skrydžio

Ekonominiam ES regionų vystymuisi skirtas 41 mlrd. eurų padėjo padaryti realią pažangą. 2007 m. vystymosi projektams išleista rekordinė suma.

ES skiria daugiau kaip 35 % viso metinio biudžeto, siekdama įvairių regioninės politikos tikslų:

  • skatinti kurti sąlygas, kuriomis augimas didėtų siekiant, kad mažiausiai išsivysčiusių ES šalių ir regionų infrastruktūra bei gyvenimo lygis priartėtų prie kitų šalių lygio;
  • didinti konkurenciją ir kurti darbo vietas;
  • gerinti tarpvalstybinį ir tarpregioninį bendradarbiavimą.

Iš viso šiems tikslams siekti 2000–2006 m. skirta 223 mlrd. eurų. Šalyse atliekamas auditas, rengiamas biudžetas ir taikomos kitos priemonės, kuriomis užtikrinama, kad lėšos būtų leidžiamos tikslingai. Kiekvienais metais regioninės politikos peržiūroje Komisija vertina, kaip panaudojamas šis „sanglaudos biudžetas“.

2007 m. buvo pirmieji naujo finansavimo ciklo metai. „Dėl mūsų sėkmingos partnerystės su valstybėmis narėmis 2007–2013 m patvirtinome daugiau kaip 400 programų, – aiškino Komisijos narė D. Hübner. – Dabar mūsų uždavinys – išlaikyti šį tempą.“

Patvirtinus šešerių metų programą nacionalinės ir regioninės valdžios institucijos turi pasirinkti ir stebėti daugelį šios programos įgyvendinimo projektų.

2007 m. ES regioninė politika DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski buvo labai svarbi naujoms valstybėms narėms, kurios žinojo, kaip veiksmingai panaudoti struktūrinius fondus.

ES tikisi, kad vykdant sanglaudos politiką bus sparčiai skatinamas augimas ir pasiektas visiškas užimtumas. Šiam tikslui siekti 2007–2013 m. ES skiria daugiau kaip 347 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos apie struktūrinių fondų valdymą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos