Navigācijas ceļš

Vienlīdzīgas darba samaksas diena signalizē, ka jānovērš dzimumu nevienlīdzība - 28/02/2014

Vīrietis pakāpjas uz soliņa, lai iegūtu lielu naudas maisu, bet sieviete sniedzas pēc maza maisiņa, kurš ir augstu virs viņas. © ES

Jau otro gadu pēc kārtas Eiropas vienlīdzīgas darba samaksas diena ir februāra pēdējā dienā, lai izceltu to, ka sievietes katru gadu divus mēnešus faktiski strādā par velti, jo pastāv lielas atšķirības starp sieviešu un vīriešu darba samaksu.

Ir zināms, par cik vidēji atšķiras vīriešu un sieviešu darba samaksa, un pēdējos gados šī atšķirība tikpat kā nav mainījusies un vēl aizvien visā Eiropā ir aptuveni 16 %.

Neliels uzlabojums

Kopš 2011. gadā ieviesa vienlīdzīgas darba samaksas dienu, atšķirība ir nedaudz sarukusi no 17,5 % uz 16,4 %.

2011. gadā šī diena tika atzīmēta 5. martā, lai vērstu uzmanību uz to, ka 2010. gada pirmās 65 dienas sievietes ir strādājušas “par velti”. Otrā diena bija 2012. gada 2. martā, un trešā — 2013. gada 28. februārī.

Nelielais uzlabojums pēdējos četros gados diemžēl ir galvenokārt tāpēc, ka ekonomikas lejupslīde vairāk ir ietekmējusi atsevišķas nozares, kurās vairākums ir vīrieši, piemēram, būvniecības un inženierpakalpojumu nozari, nevis tāpēc, ka būtu palielinājies sieviešu atalgojums.

Jānovērš vienlīdzīgas darba samaksas šķēršļi

Ir arī citi faktori, kas traucējuši uzlabot sieviešu atalgojumu un darba apstākļus, piemēram, darba samaksas sistēmas pārredzamības trūkums un tas, ka līdzvērtīgs darbs juridiski ir neskaidri definēts.

Nesen publicētā ziņojumā par ES noteikumu īstenošanu attiecībā uz vienādu attieksmi pret abiem dzimumiem pdf - 82 KB [82 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) ir norādīts, ka darba ņēmējiem bieži vien trūkst nepieciešamās informācijas, lai viņi varētu sekmīgi pieprasīt vienlīdzīgu samaksu. Viņiem, piemēram, ir vajadzīga informācija par dažādu darba ņēmēju kategoriju algas līmeni.

Lielāka pārredzamība šajā jomā ļautu diskriminētajiem vieglāk salīdzināt savu darba samaksu ar pretējā dzimuma kolēģu atalgojumu.

Komisijā pašlaik norit darbs ar jaunu iniciatīvu, kura, cerams, arī turpmāk veicinās vienādu samaksu par vienādu darbu — tāds ir ES pamatprincips.

Paziņojums presei: vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība Eiropā paliek 16,4 % līmenī

Sieviešu un vīriešu darba samaksas atšķirība

Kāpēc līdztiesība atmaksājas Deutsch (de) English (en) français (fr)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites