Naršymo kelias

Vienodo darbo užmokesčio dieną atkreipiamas dėmesys į lyčių nelygybę. - 28/02/2014

Vyras siekia didelio pinigų maišo, po kuriuo padėta kėdė, o moteris bando siekti aukštai virš jos pakabinto mažo maišelio. © ES

Jau antrus metus iš eilės Europos vienodo darbo užmokesčio diena sutampa su paskutine vasario mėnesio diena. Taip pažymima, kad pirmus 2 kiekvienų metų mėnesius moterys iš esmės dirba už dyką, turint omenyje akivaizdų moterų ir vyrų atlyginimo skirtumą.

Atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, t. y. vidutinio pajamų skirtumo, pastaraisiais metais vos pakito ir visoje Europoje tebėra apie 16 %.

Skirtumas truputį sumažėjo

Nuo 2011 m., kai pradėta minėti Vienodo darbo užmokesčio diena, moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas nežymiai sumažėjo – nuo 17,5 % iki 16,4 %.

2011 m. ši diena buvo švenčiama kovo 5 d. – taip pažymint, kad 2010 m. pirmas 65 dienas moterys dirbo „už dyką“. Antrą kartą Vienodo darbo užmokesčio diena buvo paminėta 2012 m. kovo 2 d., o trečią kartą – 2013  m. vasario 28 d.

Vis dėlto padėtis per pastaruosius 4 metus truputį pagerėjo daugiausia dėl to, kad ekonomikos nuosmukis labiau paveikė kai kuriuos sektorius, kuriuose dauguma darbuotojų – vyrai, kaip antai statybos arba inžinerijos, tačiau ne dėl to, kad būtų padidėjusios moterų pajamos.

Vienodo darbo užmokesčio kliūčių šalinimas

Moterų darbo užmokesčiams didėti ir darbo sąlygoms gerėti, be kita ko, trukdo tai, kad darbo užmokesčio sistemos nėra pakankamai skaidrios ir kad nepakankamai aiškiai teisiškai apibrėžta, kas yra vienodos vertės darbas.

Iš neseniai paskelbtos ES tokių pačių sąlygų taikymo moterims ir vyrams taisyklių ataskaitos pdf - 82 KB [82 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) matyti, kad darbuotojams dažnai trūksta reikiamos informacijos, kad jie galėtų sėkmingai reikalauti vienodo darbo užmokesčio. Tam, be kita ko, reikia susipažinti su informacija apie skirtingų kategorijų darbuotojų darbo užmokesčio lygius.

Jei šioje srityje būtų daugiau skaidrumo, dėl darbo užmokesčio diskriminuojami asmenys galėtų lengviau palyginti savo užmokestį su kitos lyties darbuotojų užmokesčiu.

Šiuo metu Komisija rengia naują iniciatyvą ir tikisi, kad ja bus dar labiau skatinama mokėti vienodą darbo užmokestį už vienodą darbą, o tai yra vienas iš pamatinių Europos Sąjungos principų.

Pranešimas spaudai „Europoje moterys uždirba 16,4 proc. mažiau nei vyrai“

Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas

Kodėl lygybė apsimoka Deutsch (de) English (en) français (fr)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos